гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Хелікобактеріоз, Helicobacter pylori, ДНК методом ПЛР - якісн.

clock icon Термін виконання: 72 год.
760 грн

Діагностичний напрямок

Функціональний стан організму

Загальна характеристика

.Інфікування Helicobacter pylori є основною причиною хронічного гастриту, виразкової хвороби та раку шлунка. Ураження слизової оболонки обумовлено прямою шкідливою дією Helicobacter pylori. Обсіменіння слизової оболонки шлунка Helicobacter pylori веде до підвищення секреції соляної кислоти. Надалі, за наявності додаткових чинників ризику (аліментарні похибки, куріння, прийом ульцерогенних лікарських засобів, часті стреси, спадкова схильність) формується виразковий дефект. Метод ПЛР дозволяє виявити в біологічному матеріалі (у калі, біоптаті слизової оболонки шлунка) фрагменти генетичного матеріалу (ДНК) збудника інфекції. Це дослідження дозволяє виявляти як спіралеподібні, так і кокові (некультивовані) форми H. pylori. ПЛР характеризується дуже високою чутливістю (93-95%), що є перевагою.

Показання для призначення

1. Діагностика інфекції Helicobacter pylori у пацієнтів із гастритом, виразковою хворобою шлунка і 12-палої кишки.

Маркер

Маркер наявності збудника Хелікобактер пілорі у досліджуваному біоматеріалі.

Клінічна значущість

Дозволяє виявити навіть мізерно малу кількість Хелікобактер пілорі з метою прогнозування захворювання, виявлення можливої схильності до виразкової хвороби, гастриту або раку шлунка.

Склад показників:

Хелікобактеріоз, Helicobacter pylori, ДНК методом ПЛР - якісн.

Метод: Полімеразна ланцюгова реакція в реальному часі
Діапазон вимірювань: не застосовується

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 120Р
не виявлено

                                  

Правила підготовки пацієнта

кал

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 14 дiб Припинити прийом антибактеріальних та противірусних препаратів.Особливості забору:Кал збирається після довільної дефекації на чисту поверхню, в якості якої може бути використаний чистий новий лист з поліетилену або паперу, і поміщається в стерильний контейнер, з герметичною кришкою придбаний завчасно в аптеці або у відділеннях мережі МЛ "ДІЛА".Примітки:Рекомендовано: зберігання та доставка зразку у відділення протягом 2 год при +2...+25°С. Ознайомтесь з особливостями правил підготовки, збирання та доставки калу в закладці "ПРАВИЛА ПІДГОТОВКИ" на сторінці "ПАЦІЄНТАМ" , в інструкції до дослідження або зверніться до відділення ДІЛА.

інструкція_калу_плр.pdf

зразок тканини

Примітки:Правила підготовки визначає лікар.

шлунковий сік

Примітки:Правила підготовки визначає лікар.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

кал

Біоматеріал для дослідження: кал (ПЛР-дослідження). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер для збору кала. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год. Коментар: Увага! Для ПЛР-досліджень калу потрібен окремий контейнер.

зразок тканини

Біоматеріал для дослідження: Біоптат. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Епендорф з транспортним середовищем. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

шлунковий сік

Біоматеріал для дослідження: Шлунковий сік. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Стерильний контейнер з кришкою. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

Інтерференція:

 • Не виявлена

 • Присутність у зразку калу крові, жовчі, надлишку неорганічних солей може призводити до помилково-негативного результату.
  При прийомі антибактеріальних препаратів можливий хибнонегативний результат.


Інтерпретація:

 • Позитивний результат: наявність в матеріалі Helicobacter pylori.
 • Негативний результат: відсутність у матеріалі Helicobacter pylori.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому