гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Мононуклеоз, EBV, Human herpesvirus 4, гетерофільні антитіла до вірусу

clock icon Термін виконання: 24 год.
480 грн

Діагностичний напрямок

Інфекційне ураження організму

Загальна характеристика

Вірус Епштейн-Барра (EBV)-відноситься до групи герпесвірусів (вірус герпесу IV типу), містить ДНК. Вірус тропний до В-лімфоцитів, що мають поверхневі рецептори до нього. Здатний до тривалого персистування в В-лімфоцитах, епітеліальних клітинах рото - і носоглотки. Викликає хвороби імунної системи з розвитком синдромів лімфопроліферації та імунної недостатності. Збудник має опортуністичні та онкогенні властивості. Найбільший тропізм даний вірус проявляє по відношенню до лімфоцитів (особливо В-клітин), моноцитів, макрофагів, нейтрофілів і епітеліоцитів носоглотки, що визначає характер клінічних уражень. Вірус здатний перебувати в латентній, персистуючій реактивованій формі. Інфікування у дорослих людей призводить до інфекційного мононуклеозу, який у більшості хворих супроводжується лихоманкою, інтоксикацією, а також ураженням лімфовузлів (лімфоаденопатією), піднебінних та глоткових мигдаликів. Виявлення гетерофільних антитіл є одним із критеріїв діагностики інфекційного мононуклеозу. Вони відносяться до класу імуноглобулінів М (IgM) і з'являються протягом 1-2 тижнів від початку клінічних проявів захворювання. У 60% молодих осіб спостерігається позитивний результат через 2 тижні та у 90% через 4 тижні від початку клінічних проявів, тому для діагностики інфекційного мононуклеозу необхідно проводити дослідження на 1-му тижні (результат може бути негативним) та через 1–2 тижні від початку клінічних проявів. Рівень гетерофільних антитіл знижується після закінчення гострого періоду інфекційного процесу, проте їх титр можна визначити протягом 9 місяців після появи клінічних симптомів.

Показання для призначення

1. У комплексі з іншими серологічними дослідженнями для діагностики інфекційного мононуклеозу. 2. Лабораторне підтвердження пастінфекції або латентної інфекції вірусу Епштейн-Барра. 3. Епідеміологічні дослідження.

Маркер

Серологічний маркер імунної пам'яті до вірусу Епштейн-Барра.

Клінічна значущість

Підтверджує діагноз інфекційного мононуклеозу навіть за відсутності чіткої клінічної симптоматики

Склад показників:

Мононуклeоз (гетерофільні антитіла)

Метод: Латексна аглютинація
Діапазон вимірювань: не застосовується

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
негативний

                                  

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Інтерференція:

 • Не виявлена.
 • Не виявлена.

Інтерпретація:

 • Позитивний результат: наявність гетерофільних антитіл у біологічному матеріалі.
 • Негативний результат: відсутність гетерофільних антитіл у біологічному матеріалі.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому