гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Гепатит В, антитіла загальні до HBsAg

clock icon Термін виконання: 14 год.
420 грн

Діагностичний напрямок

Інфекційне ураження організму

Загальна характеристика

Анти-HBs — це антитіла, які організм виробляє проти поверхневих антигенів вірусу гепатиту В (HBsAg). Anti - HBs- антитіла з'являються у фазі одужання після гострого гепатиту В, зазвичай через 3 - 4 місяці після елімінації HBsAg, т. з. фаза "вікна" (може варіювати від 1 місяця до 1 року залежно від стану імунної системи хворого). У цей період "вікна" важливо обстежувати пацієнта на anti - HBcor IgM. З часом, титр антитіл знижується аж до невизначального. Іноді можлива довічна циркуляція anti - HBs- антитіл.У деяких людей може спостерігатись одночасна наявність HBsAg та анти-HBs. Такі люди вважаються носіями вірусу гепатиту В і можуть бути заразними. Анти-HBs також утворюються при попаданні антигенного матеріалу вірусу при вакцинації проти ВГ-В і свідчать про ефективну імунну відповідь на вакцину. Але поствакцинальні антитіла не так довго зберігаються у крові, як постінфекційні. Визначення анти-HBs використовують для вирішення питання щодо доцільності вакцинації. Наприклад, за позитивного аналізу введення вакцини не потрібно, тому що специфічний імунітет і так існує.

Показання для призначення

1. Підготовка до вакцинації. 2. Підтвердження ефективності вакцинації. 3. Виявлення HBs- антигена. 4. Клінічна картина вірусного гепатиту,  при відсутності маркерів інших вірусних гепатитів і HBs- антигена.

Маркер

Серологічний маркер імунної пам'яті гепатиту В.

Клінічна значущість

Диагностика:
1.Пізньої стадії гострого ВГВ - тенденція до одужання
2.Стану після перенесеного гострого ВГВ - природна імунізація
3.Адекватного імунітету після вакцинації

Склад показників:

Гепатит B anti-HBs (загальні антитіла)

Метод: Хемілюмінесцентний імуноаналіз
Діапазон вимірювань: 3.1 - 1000
Одиниця виміру: Одиниць на літр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
< 10
<10 негативний
>10 позитивний

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

капілярна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

капілярна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка КК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Мікровет (сироватка), 1000 мкл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Інтерференція:

  • Не виявлена.
  • Не виявлена.

Інтерпретація:

  • Успішна вакцинація проти гепатиту В; гострий гепатит В - фаза одужання; хронічний гепатит В з низькою інфекційністю.
  • Значення в референтних межах: ефект вакцинації не досягнутий; відсутність перенесеного гепатиту В у минулому (за відсутності інших маркерів гепатиту В); не можливо виключити гострий гепатит - інкубаційний або гострий періоди; не можнливо виключити хронічний гепатит з високою інфекційністю; не можливо виключити носійство HBs- антигена з низькою реплікацією. 
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому