гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Антитіла до фосфоліпідів IgG (APHL IgG)

clock icon Термін виконання: 7 дн.
520 грн

Діагностичний напрямок

Оцінка системи гемостазу

Загальна характеристика

Антифосфоліпідні антитіла - це антитіла проти фосфоліпідів клітинних мембран (ендотелію судин), зв'язуючись з якими у присутності бета-2-глікопротеїну, вони стимулюють процес гемокоагуляції, порушують рівновагу між згортаючою і протизгортаючою системами в бік утворення тромбів. Є серологічним маркером антифосфоліпідного синдрому (АФС), який клінічно проявляється венозними та/або артеріальними тромбозами, різними формами акушерської патології (звичне невиношування вагітності в першому триместрі, вагітність, що не розвивається, мертвонароджуваність, а також неонатальна смерть, як ускладнення передчасних пологів, важкого гестозу, плацентарної дисфункції та ін .), тромбоцитопенією. Проявляється також різноманітними неврологічними, шкірними, серцево-судинними, гематологічними порушеннями, пов'язаними з активацією тромбоутворення. Визначення антитіл класу IgG до чотирьох різновидів фосфоліпідів: кардіоліпіну, фосфатидилсерину, фосфатидилінозітолу, фосфатидної кислоти. Антитіла до комплексу фосфоліпідів (АФА), IgM і IgG визначаються при наявності негативних лабораторних критеріїв (ВА + АКА IgG і IgМ + АТ В2-глікопротеїн IgG і IgМ) і підозрі на наявність АФС - наявності клінічних критеріїв. У цьому випадку ризик рецидивування тромбозів не може бути повністю виключений і пацієнти потребують ретельного динамічного спостереження.

Показання для призначення

1. Діагностика антифосфоліпідного синдрому (тромбози судин, тромбоемболії, тромбоцитопенія).
2. Діагностика причин акушерської патології (oдин або більше непояснених випадків загибелі морфологічно нормального плоду після 10 тижнів гестації, передчасних пологів морфологічно нормального плоду до 34 тижнів гестації внаслідок тяжкої прееклампсії, еклампсії, важкої плацентарної недостатності, 3 або більше непояснених послідовних абортів до 10 тижневого терміну вагітності з виключенням гормональних порушень і анатомічних дефектів у матері, хромосомних причин у батька і матері).
3. Системні захворювання сполучної тканини (колагенози, СЧВ, вузликовий періартеріїт).

Маркер

Серологічний маркер антифосфоліпідного синдрому.

Клінічна значущість

Дослідження показано при наступних клінічних ситуаціях:
1. Незрозумілі артеріальні або венозні тромбози.
2. Ускладнений анамнез вагітності.
3. Наявність порушень кровообігу шкіри, які неможливо пояснити (сітчасте ливедо або гангренозна піодермія).
4. Наявність системних ревматичних захворювань, особливо системного червоного вовчака.
5. Тромбоцитопенія, яку неможна пояснити, або гемолітична анемія, тромботичний ендокардит.

Склад показників:

Антитіла до фосфоліпідів IgG (APHL IgG)

Метод: Твердофазний імуноферментний аналіз
Діапазон вимірювань: 0.5 - 100
Одиниця виміру: Одиниць на мілілітр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
< 10

                                  

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Інтерференція:

 • Прийом оральних контрацептивів, психотропних препаратів.

Інтерпретація:

 • Антифосфоліпідний синдром: первинний - венозні і артеріальні тромбози, рецидивуючі спонтанні аборти, внутрішньоутробна загибель плода у другій половині вагітності, HELLP-синдром. Вторинний - системний червоний вовчак, вірусний гепатит С, сифіліс, ВІЛ інфекція, злоякісні пухлини. Прийом оральних контрацептивів, психотропних препаратів.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому