гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Онкомаркер шлунка CA 72-4  

Повернутися

Діагностичний напрямок

Функціональний стан організму

Загальна характеристика


СА 72-4 - це муциноподібний глікопротеїн, що виявляється в епітеліальних клітинах плоду. Як онкомаркер має високу специфічність при карциномі шлунку (особливо в поєднанні з РЕА), муцинозній карциномі яєчника.  

Показання для призначення

1. У комплексі з клінічними методами дослідження при первинній діагностиці і в прогностичних цілях у випадку раку шлунка та яєчників. 2. Оцінка ефективності хірургічного втручання та подальший моніторинг при раку шлунка, яєчників, колоректальному раку (при підвищеній концентрації на момент первинної постановки діагнозу).

Маркер

Неспецифічний онкомаркер моніторингу рецидивів та ефективності лікування при раку шлунка і яєчників.

Клінічна значущість

Прогностичний показник і маркер моніторингу лікування шлунково-кишкового раку, зокрема, раку шлунка і муцинозних пухлин яєчників. Незалежно від місця первинної аденокарциноми (яєчники, молочна залоза, товста кишка, підшлункова залоза, легені) він має хорошу специфічність (близько 95%), хоча чутливість нижче (50%).

Склад показників:

Онкомаркер шлунку CA 72-4   

Метод: Хемілюмінесцентний імуноаналіз
Діапазон вимірювань: 0.2 - 500
Одиниця виміру: Одиниць на мілілітр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
< 6.0

                                  

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Інтерференція:

 • Не виявлено
 • Не виявлено

Інтерпретація:

 • Карцинома шлунка, муцинозна карцинома яєчника, пухлини товстого кишківника, легень, ендометрія, підшлункової залози, молочних залоз. Зрідка при доброякісних і запальних процесах з боку шлунково-кишкового тракту, панкреатиті, цирозі печінки, легеневих захворюваннях, доброякісних захворюваннях яєчників, ревматичних захворюваннях, захворюваннях молочної залози, при гінекологічних захворюваннях.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому