гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Онкомаркер Нейроенолаза (NSE)

Повернутися

Діагностичний напрямок

Онкоскринінги

Загальна характеристика


 Нейроенолаза - це фермент вуглеводного обміну, є у клітинах нейроектодермального походження, нейронах головного мозку і периферичній нервовій тканині, а також в еритроцитах і тромбоцитах. Як онкомаркер має чутливість при дрібноклітинному раку легень (до 62% при одночасному визначенні з CYFRA 21-1) і нейробластомі (до 85%).

Показання для призначення

Діагностика і моніторинг дрібноклітинного раку легенів, нейроендокринних пухлин, АПУДом (Amine Precursor Uptake and Decarboxylation) - пухлин, представлених в різних тканинах та асоційованих з нейроендокринним джерелом.

Маркер

Маркер нейроендокринних пухлин.

Клінічна значущість

1. Маркер нейроенолаза-секретуючих пухлин будь-якого типу. 2. Допоміжний тест в діагностиці раку легень, карциноїдах, нейробластоми.

Склад показників:

Нейроенолаза (NSE)

Метод: Твердофазний імуноферментний аналіз
Діапазон вимірювань: 1 - 143
Одиниця виміру: Нанограм на мілілітр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
< 10,5

                                  

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

Інтерференція:

 • Біотин (дослідження проводиться не менш ніж через 8годин після введення біотину).
 • Не виявлено

Інтерпретація:

 • Дрібноклітинний рак легень, нейробластоми, медулобластома, медулярна карцинома щитоподібної залози, карциноїд, меланома, феохромоцитома, семінома, рак нирок. Доброякісні захворювання легень, ниркова недостатність, доброякісні захворювання печінки, куріння, прийом муко- і бронхолітиків, стан після променевої терапії або рентгенологічного обстеження. Гемоліз і відстрочене центрифугування крові. Епілепсія. Субарахноїдальний крововилив.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому