гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Антитіла до тканинної трансглютамінази IgG ELiA

clock icon Термін виконання: 7 дн.
800 грн

Діагностичний напрямок

Ентеропатії

Загальна характеристика

Антитіла до тканинної трансглютамінази IgG - серологічне дослідження на наявність аутоантитіл до компонентів пошкодженої слизової тонкого кішківника, що входять до діагностичних критеріїв целіакії.
Тканинна трансглютаміназа - фермент, який є основною антигенною мішенню в аутоімунній реакції при целіакії. Модифікація гліадину (компонент глютену) тканинною трансглютаміназою клітин слизової оболонки кішківника відіграє ключову роль у запуску Т-клітинної аутоімунної відповіді при целіакії.
Целіакія МКБ К 90.0 - хронічна генетично детермінована аутоімунна Т-клітинно опосередкована ентеропатія, що характеризується стійкою непереносимістю специфічних білків ендосперму зерна деяких злаків з розвитком гіперрегенераторної атрофії слизової оболонки тонкої кишки (атрофія ворсинок) і пов'язаного з нею синдрому мальабсорбції (порушення всмоктування поживних речовин). 

Показання для призначення

1. Скринінгове дослідження при підозрі на целіакію. 2. Скринінгове дослідження у пацієнтів з високими факторами ризику (обтяжений спадковий анамнез по целіакії, цукровий діабет 1-го типу, синдром Дауна та ін.). 3. Моніторинг активності процесу, оцінка прихильності пацієнта до безглютенової дієти, контроль безглютенової дієти.

Маркер

Маркер целіакії

Клінічна значущість

Кількісне визначення найбільш діагностично значущих антитіл - точний діагноз целіакії.

Висока діагностична чутливість (ДЧ 85-98%).

Висока діагностична специфічність (ДС 95-99%) дозволяє підтвердити захворювання і уникнути ендоскопічної біопсії кишківника.Склад показників:

Антитіла до тканинної трансглютамінази IgG

Метод: Автоматизований імунофлюороферментний метод ELIA Phadia
Діапазон вимірювань: 0.6 - 600
Одиниця виміру: Одиниць на мілілітр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 120Р
< 7
<7     негативний
7-10  сумнівний
>10   позитивний

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.Важливо:Дослідження доцільно проводити до переходу на безглютенову дієту.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 5,0 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифуговану пробірку зберігати в холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

Інтерференція:

  • при безглютеновій дієті

Інтерпретація:

  • 1. Целіакія. 2. Аутоіммунні хвороби, ассоційовані з целіакією. 3. Герпетиформний дерматит.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому