гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Повернутися

Онкомаркер гепатоцелюлярного раку Альфа-фетопротеїн (АФП)

clock icon Термін виконання: 16 год.
310 грн

Діагностичний напрямок

Функціональний стан організму

Загальна характеристика

АФП відносять до маркерів злоякісного росту – так званим онкофетальним антигенам (пухлиноасоційовані антигени, характерні в нормі для ембріональних тканин). У здорових людей, за винятком вагітних жінок, вміст АФП не перевищує референтні значення. Рівень АФП значно підвищується при розвитку гепатоцелюлярної карциноми, метастазах в печінку, тератобластомах яєчка і яєчників, гепатобластомі у дітей.Ця ознака використовується при діагностиці, моніторингу перебігу цих патологій. У комплексі з РЕА використовується для диференційної діагностики первинної пухлини в печінці (при первинному ураженні печінки значно зростає АФП), при метастазах - АФП збільшений незначно і спостерігається підвищення РЕА.

Показання для призначення

Діагностика первинної гепатоцелюлярної карциноми, злоякісних пухлин яєчок, трофобластичних пухлин, хоріоэпітеліоми та моніторинг ефективності проведеної терапії. • скринінгові дослідження пацієнтів груп ризику (пацієнтів з цирозом печінки, хронічним HBs - позитивним гепатитом або у пацієнтів з дефіцитом альфа1-антитрипсину). 

Маркер

Маркер первинного раку печінки, герміногенних пухлин. 

Клінічна значущість

Діагностика і моніторинг гепатоцелюлярної карциноми; герміногенних пухлин (у поєднанні з ХГЛ). 

Склад показників:

Альфа-фетопротеїн (АФП)

Метод: Хемілюмінесцентний імуноаналіз
Діапазон вимірювань: 1.08 - 166000
Одиниця виміру: Міжнародних одиниць на мілілітр

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
< 8,1

                                  

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Інтерференція:

 • Не виявлена.
 • Не виявлена.

Інтерпретація:

 • Первинна гепатоцелюлярна карцинома, метастази в печінці, у 50-70% хворих з тератобластомами яєчка або яєчників, у невеликого відсотка хворих на рак підшлункової залози, шлунка, товстої кишки, легені, у 5 - 10% хворих з цирозом або гепатитом, алкогольним ураженням печінки.
  Вагітність.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому