Відповідно до глобальної стратегії ВООЗ, для зменшення рівня захворюваності на рак шийки матки «70% жінок проходять цервікальний скринінг високоточними тестами».
ПАП-тест методом рідинної цитології (SurePath BD) – cучасний високоефективний метод цитологічного скринінгу РШМ, регламентований FDA та CE, при регулярному проходженні дозволяє вчасно діагностувати передракові стани та знизити смертність від цього захворювання.
Чому слід обрати Пап-тест методом рідинної цитології від ДІЛА?
Преаналітичний етап
Лабораторія ДІЛА дотримується стандартизації при взятті біологічного матеріалу для ПАП-тесту методом рідинної цитології (технологія Sure Path BD) та використовує оригінальні щіточоки Cervex-Brush® Combi Rovers.
Гідрофобний матеріал щіточки Cervex-Brush® Combi Rovers та "технологія тонких волосків" покращує взяття клітин з шийки матки та при цьому полегшує вивільнення клітинного матеріалу в рідину віали.
Аналітичний етап
Порівняння ПАП-тесту методом рідинної цитології з ПАП-тестом традиційним
(Macharia H. C., Cheserem E. J. A comparative analysis of conventional Pap smear cytology, liquid based cytology and colposcopy clinical impression with colposcopy biopsy histology as gold standard in women undergoing colposcopy in Kenyatta National Hospital Int J Reprod Contracept Obstet Gynecol. 2014; Рекомендации по СРШМ// ВОЗ. - 2010)
Завдяки технології клітинного збагачення технологія SurePath порівняно з традиційною методикою забезпечує:
підвищення чутливості ПАП-тесту;
зменшення кількості незадовільних препаратів;
вищий рівень виявлення уражень залізистого епітелію;
Атестована на I кваліфікаційну категорію по клінічній лабораторній діагностиці.
Досвід професійної діяльності – близько 20 років.
Є співавтором статті «Цитологічна складова скринінгу на рак шийки матки: причини хибнонегативних і хибнопозитивних результатів, шляхи їх уникнення» в ORCID
Юр
Світлана Миколаївна
Спеціаліст у сфері цитологічних досліджень
Атестована на вищу кваліфікаційну категорію по клінічній лабораторній діагностиці.
Досвід професійної діяльності – більше 25 років (Києвський міський онкологічний диспансер).
Логінова
Євгенія Олександрівна
Зовнішній консультант ДІЛА
Завідувач Лабораторії цитологічної діагностики Національного інституту раку, лікар-цитолог вищої категорії, к.б.н.
new Первинний ВПЛ скринінг
З 19 листопада 2024 року ДІЛА впровадила нове дослідження для скринінгу раку шийки матки – ВПЛ, 14 генотипів, схвалений FDA, з ідентифікацією 16, 18 та визначенням 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68 типів – якісний.
Первинний ВПЛ-скринінг — це коли для рутинного скринінгу використовується ВПЛ-генотипування. При позитивному результаті первинного скринінгу на ВПЛ, незалежно від генотипу (включаючи ВПЛ 16 та 18 типу), проводиться сортувальне цитологічне дослідження шийки матки (Пап-тест).
Для первинного ВПЛ-скринінгу можуть використовуватись лише схвалені FDA тест-системи. Дослідження ВПЛ, 14 генотипів, схвалений FDA, з ідентифікацією 16, 18 та визначенням 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68 типів – якісний. від ДІЛА виконується з використанням тест-систем Сobas®, що схвалені Управлінням харчовими продуктами та лікарськими засобами (FDA).
В Україні стратегії скринінгу на рак шийки матки включають:
або первинний скринінг на ВПЛ, обов’язковий критерій – з 35 років 1 раз на 10 років, або бажаний критерій – з 25 років 1 раз на 5 років;
або цитологічне дослідження шийки матки (Пап-тест), з 21 року кожні 3 роки;
або поєднання ПАП-тесту та ВПЛ, бажаний критерій з 25 років 1 раз на 5 років.
Додаткові можливості рідинного Пап-тесту: один флакон – кілька тестів
Цитологія
Пап-тест методом рідинної цитології (технологія SurePath BD)