Заповнюйте анкету-направлення для обстеження на COVID-19 онлайн - заощаджуйте 10 хвилин на обслуговування у відділенні.

×
(098) 594 00 22 (095) 594 00 22 (093) 594 00 22
0 800 217 887 (044) 364 49 91
0 800 752 180
Виділена лінія COVID-19
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Вільні метоксиаміни (метанефрин, норметанефрин, 3-метокситирамін) у плазмі

Повернутися

Загальна характеристика

Для феохромоцитом надниркового походження характерним є підвищення рівня і адреналіну, і норадреналіну, позанадниркові пухлини (парагангліоми) продукують норадреналін. Якщо пухлина синтезує переважно адреналін - підвищується рівень метанефрину, якщо норадреналін - підвищується рівень норметанефріна, при переважанні синтезу дофаміну підвищується рівень 3-метокситираміна. Якщо тип синтезу гормонів пухлиною змішаний, може визначатися підвищення рівня всіх показників.  Концентрація катехоламінів у крові протягом доби значно змінюється, що пов'язано з емоційними та фізичними впливами, тому для оцінки гормонального статусу мозкового шару наднирників діагностичним методом вибору є дослідження вільних метоксиамінів в плазмі методом LC-MS в положені пациента лежачі на спині. Переваги методики: 1) чутливість дослідження >=97%, 2) методика дозволяє отримати дані про переважний тип секреції, що впливає на тактику ведення хворих, 3) немає необхідності очікувати криз у пацієнта для обстеження, тому що процес метилірування катехоламінів відбувається в пухлині постійно і не залежить від часу викиду їх в судинне русло. Взяття біологічного матеріалу для дослідження «Вільні метоксіаміни (метанефрин, норметанефрін) в плазмі» проводиться за попереднім записом

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
Венозна кров

Правила підготовки пацієнта

Стандартні умови:

Натщесерце, через 8 год. періоду голодування (якщо інше не визначено лікарем), згідно з графіком взяття біоматеріалу в відділенні МЛ ДІЛА. Перед взяттям крові пацієнту необхідно 30 хв. полежатати. 

Попередній запис за телефонами Єдиної інформаційної служби МЛ ДІЛА.

Важливо:

Протягом трьох діб до і під час проведення дослідження виключити з раціону їжу і напої, багаті амінами (ваніль, шоколад, кава, какао, чай, колу, пиво, банани, авокадо, томати, алкоголь), не палити. Узгодити з лікуючим лікарем можливість відміни препаратів: тетрациклінових антибіотиків, резерпіну, транквілізаторів, адреноблокаторів, інгібіторів МАО, симпатоміметиків.

 

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
Вільні метоксиаміни (метанефрин, норметанефрин, 3-метокситирамін) у плазмі
Ціна (грн.) 2770
Термін 17 дн.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому