Заповнюйте анкету-направлення для обстеження на COVID-19 онлайн - заощаджуйте 10 хвилин на обслуговування у відділенні.

×
(098) 594 00 22 (095) 594 00 22 (093) 594 00 22
0 800 217 887 (044) 364 49 91
0 800 752 180
Виділена лінія COVID-19
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Імунореактивний трипсин

Повернутися

Загальна характеристика

Підшлункова залоза є єдиним джерелом трипсину, тому визначення його вмісту може бути більш важливим для судження про ураження підшлункової залози, ніж інших ферментів. Всі панкреатичні протеази, особливо трипсин і хімотрипсин, дуже швидко зв'язуються з сироватковими інгібіторами негайної і уповільненої дії. Найбільш точним методом визначення сумарної фракції трипсину і трипсиногена в крові є радіоімунологічний, заснований на принципі конкурентного білковозв`язуючого аналізу з подвійними антитілами. До переваг радіоімунного аналізу відносяться: висока чутливість, специфічність, надійність, точність. Рівень трипсинеміі залежить від форми і стадії захворювання. При гострих атаках панкреатиту характерно збільшення вмісту трипсину, яке спостерігається частіше, ніж підвищення активності амілази і ліпази. Прогресуюче безрецидивне протікання хронічного панкреатиту або тривало протікаючий панкреатит супроводжуються поступовим зниженням рівня сироваткового трипсину.
Підвищення концентрації трипсину в сироватці крові дітей в перші кілька тижнів після народження свідчить про наявність муковісцидозу, у зв'язку з чим визначення цього показника вважають ефективним методом скринінгу. В міру прогресування хвороби і розвитку істинної недостатності підшлункової залози концентрація трипсину в сироватці крові знижується.  

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
Венозна кров

Правила підготовки пацієнта

Стандартні умови: Вранці до 11.00, суворо натщесерце, через 8-12 годин періоду голодування.Можливо: Протягом робочого дня відділень МЛ "ДІЛА", якщо є особливі вказівки лікаря.Перерва не менше 6 годин після прийому їжі (повинна бути виключена жирна їжа).

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
Імунореактивний трипсин
Ціна (грн.) 2005
Термін 21 дн.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому