0 800 217 887 всеукраїнські номери (044) 364 49 91 для міста Київ
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Ієрсініоз, Yersinia еnterocolitica, загал. антитіла з визначенням серотипу

Повернутися

Загальна характеристика

Специфічні імуноглобуліни до бактерій Y. pseudotuberculosis і Y. enterocolitica, які виробляються імунною системою у відповідь на інфікування даними мікроорганізмами і вказують на гостру або персистируючу інфекцію. Ієрсинії - грамнегативні палички з родини ентеробактерій. Y. pseudotuberculosis є причиною псевдотуберкульозу, Y. enterocolitica – кишкового ієрсиніозу. У поширенні інфекції велике значення мають гризуни. Джерелом інфекції може бути хвора людина, тварина або грунт. Людина заражається в основному через м'ясо, рибу, молоко, овочі, фрукти і сиру воду, а також при догляді за хворими тваринами.
Симптоми псевдотуберкульозу та кишкового ієрсиніозу дуже схожі, і відрізнити збудників іноді можливо лише за допомогою лабораторних методів.
Захворювання можуть обмежуватися проявами гострої кишкової інфекції з блювотою, діарей, так і мати більш поширені форми з ураженням мезентеріальних лімфатичних вузлів, термінальним ілеїтом, мезаденітом або навіть сепсисом. У деяких випадках перебіг інфекції нагадує гострий апендицит. В патологічний процес нерідко залучаються нирки, печінка, підшлункова залоза, серцево-судинна і нервова система. Іноді розвивається респіраторний синдром з болями в горлі, почервонінням задньої стінки глотки, набряком піднебіння, кашлем та закладеністю носа. При кишковому ієрсиніозі можливий перехід інфекції в хронічну форму.
Після інфікування Y. enterocolitica в окремих випадках бувають такі ускладнення, як реактивний увеїт, ірит, кон'юнктивіт, гломерулонефрит, гемолітико-уремічний синдром, вузлувата еритема. Максимальна кількість антитіл з'являється на 2-му тижні захворювання, оскільки збудник містить велику кількість антигенів, стимулює активну імунну відповідь. Антитіла класу ІgА виробляються в перші дні захворювання і після одужання пацієнта циркулюють в його крові кілька місяців, а при хронічному перебігу кишкового ієрсиніозу – набагато довше.
Значне підвищення рівня ІgА характерне для пацієнтів з реактивними артритами, вузлуватою еритемою та іншими ревматичними захворюваннями, пов'язаними з геном HLA-B27. 

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
Венозна кров
Венозна кров

Правила підготовки пацієнта

Стандартні умови: Вранці до 11-00, натщесерце,через 8 - 12 годин періоду голодування.Можливо: протягом робочого дня МЛ "ДІЛА".Перерва не менше 6 годин після прийому їжі (повинна бути виключена жирна їжа).

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
Ієрсініоз, Yersinia еnterocolitica, загал. антитіла з визначенням серотипу
Ціна (грн.) 1620
Термін 11 дн.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android

На початок