Заповніть Анкету-направлення для дослідження на COVID-19 онлайн.

×
(098) 594 00 22 (095) 594 00 22 (093) 594 00 22 0 800 217 887 (044) 364 49 91
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Антитіла антимієлінові скринінг (MAG, SGPG, SGLPG) - напівкількісн.

Повернутися

Загальна характеристика

Скринінг трьох основних глікокон'югатних антигенів на периферичних нервах.
До глікокон'югатів відносяться: глікопротеїни (MAG) і гліколіпіди (гангліозиди, SGPG, сульфатиди або сульфоліпіди), що містяться у всіх тканинах як компоненти мієлінової оболонки нервових волокон. Мієлінасоційований глікопротеїн (MAG) відноситься до молекул клітинної адгезії і експресується на олігодендрогліоцитах і швановських клітинах, будучи медіатором взаємодій олігодендрогліоцитів між собою і з нейронами.
Визначення анти-MAG антитіл важливо для диференціації IgM-асоційованої нейропатії з іншими набутими полінейропатіями типу CIDP (хронічна запальна демієлінізуюча нейропатія). Більше 50% пацієнтів з периферичної нейропатією і IgM-моноклональною гаммапатією мають моноклональні IgM-антитіла, що зв'язуються з MAG. За цим показником, також можна судити про ефективність проведеної імуносупресивної терапії.
Порушення гемато-неврального бар'єру може бути зумовлене різними факторами. Передбачається, що антигенні епітопи, які мають патогенетичне значення,  можуть експресуватися ендотелієм ендоневрального мікроваскулярного русла і служити первинною мішенню, що забезпечує руйнування бар'єру між кров'яним руслом і ендоневральним простором. Так, наявність гліколіпідів, що містять глюкуронову кислоту, зокрема сульфоглюкуронозіл параглобозіда (SGPG) і сульфоглюкуронозіллактозамініл параглобозіда (SGLPG), несуть HNK-1 епітоп, який специфічно зв'язується антитілами до глікопротеїнів мієліну. У пацієнтів спостерігається залежність між титром антитіл до епітопів HNK-1 і ступенем демієлінізації. Виявлена значна кореляція між клінічними особливостями і типами антитіл до різних глікокон'югатів, присутніми в сироватці. IgM анти-SGPG практично завжди виявляються в біологічних зразках при демієлінізуючій нейропатії (ДНП) і при деяких захворюваннях рухових нейронів. При типових сенсорних ДНП виявляються і анти-MAG і анти-SGPG антитіла, тоді як при аксональних нейропатіях представлені тільки моноклональні IgM-анти-SGPG антитіла.  

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
Венозна кров

Правила підготовки пацієнта

Стандартні умови: вранці до 11-00, натщесерце, через 8-12 годин періоду голодування.Можливо: протягом робочого дня відділень МЛ "ДІЛА". Перерва не менше 6 годин після прийому їжі (повинна бути виключена жирна їжа).

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
Антитіла антимієлінові скринінг (MAG, SGPG, SGLPG) - напівкількісн.
Ціна (грн.) 1150
Термін 14 дн.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android