Заповнюйте анкету-направлення для обстеження на COVID-19 ПЛР онлайн - заощаджуйте 10 хвилин на обслуговування у відділенні.

×
(098) 594 00 22 (095) 594 00 22 (093) 594 00 22
0 800 217 887 (044) 364 49 91
0 800 752 180
Виділена лінія COVID-19
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Миш'як (цільна кров, волосся)

Повернутися

Загальна характеристика

Миш'як - токсичний метал, існуючий у вигляді ряду токсичних і нетоксичних форм. Нетоксичні форми органічного миш'яку присутні у різних видах їжі, частіше - в морепродуктах. У низьких концентраціях миш'як можна віднести до умовно необхідних елементів. Він взаємодіє з тіоловими групами білків, цистеїном, глутатіоном, ліпоєвою кислотою і впливає на окислювальні процеси в мітохондріях. Токсичність неорганічного миш'яку обумовлена конкуренцією з фосфатами і інгібуванням ферментів, що беруть участь в енергетичних процесах, а також зв'язуванням з сульфгідрильними групами білків. Джерелом інтоксикації миш'яком може бути професійний промисловий вплив або потрапляння в організм пестицидів. При важких отруєннях на перший план виступають шлунково-кишкові симптоми, можливі судоми і кома, порушення дихання і серцевого ритму. Хронічний вплив викликає ураження шкіри і слизових, зміни з боку нервової системи (невралгічні болі в ногах, слабкість, розлади чутливості), порушення з боку травного тракту. Описані випадки раку, викликаного миш'яком. При надходженні в організм миш'яку, підвищення його концентрації в крові спостерігається лише протягом 4 годин. Дослідження крові на присутність миш'яку використовується тільки для встановлення факту гострого отруєння. Миш'як має високу спорідненість до кератину, тому його вміст у волоссі і нігтях вище, ніж в інших тканинах. Зразки волосся, зрізані біля коріння на потилиці, дозволяють судити про недавній вплив миш'яку. Вміст у волоссі миш'яку вище 1 мкг / г сухої маси вказує на наявність активної експозиції  миш'яку.

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
венозна кров

Правила підготовки пацієнта

волосся

Стандартні умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем): За 14 дiб Припинити прийом будь-яких засобів по догляду за волоссям, місцевих лікарських препаратів. Примітки: Волосся повинно бути чистим і ретельно просушеним. Не допускається перед аналізом нанесення на волосся засобів по догляду і укладання. Хімічна завивка без забарвлення і знебарвлення волосся не перешкоджають аналізу. Проводити аналіз фарбованого волосся рекомендується через 2 місяці після процедури їх фарбування. Волосся вистригають з потиличної частини голови на відстані 0,1 мм від коренів. БМ доставляється в стерильному пластиковому контейнері з кришкою, що закручується або в паперовому конверті. Об`єм - 0,2 г (що для довгого волосся становить пучок довжиною 5 см і товщиною 2-3 мм, для короткого волосся об`єм приблизно дорівнює об`єму чайної ложки).

венозна кров

Стандартні умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем): За 8 годин Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
Миш'як (цільна кров, волосся)
Ціна (грн.) 525
Термін 11 дн.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому