Загальна характеристика
В Україні щодня рак шийки матки (РШМ) забирає життя у 6 жінок. Кількість зареєстрованих смертей від РШМ становить близько половини від загальної кількості діагностованих випадків. І така сумна статистика пов'язана з тим, що захворювання виявляється на пізніх стадіях, коли лікування неефективне.Головна причина виникнення РШМ - це вірус папіломи людини (ВПЛ), який передається при статевих контактах. Вірогідність зараження при одноразовому контакті з ВПЛ-інфікованим партнером досить висока – близько 60%. Небезпека інфікування ВПЛ полягає в подальшому розвитку атипії уражених вірусом клітин, що призводить до онкологічних захворювань статевих органів.
Є ряд факторів, які провокують розвиток папіломавірусної інфекції (ПВІ):
- Запальні процеси шийки матки, які можливо вилікувати
- Паління
- Ранній початок статевого життя (до 16 років)
- Травми шийки матки, що стались під час пологів, абортів
Регулярні обстеження дозволять вам своєчасно виявити передракові стани та рак шийки матки на ранніх стадіях, коли можливе ефективне лікування:
- ПАП-тест методом рідинної цитології (технологія SurePath BD), що рекомендований світовими фахівцями з проблем раку, дозволяє виявити зміни в клітинах епітелію шийки матки на ранніх стадіях.
- Генотипування ДНК ВПЛ дозволяє одномоментно виявити 28 генотипів ВПЛ, що на даний момент є максимальною кількістю для виявлення в Україні.
Важливо! Передраковий стан та початкова стадія захворювання можуть протікати без симптомів. Тому важливо своєчасно проходити лабораторну діагностику. Діагностика передраку - це можливість не пропустити хворобу та запорука успішного лікування! Дослідження рекомендовано проходити жінкам не рідше 1 разу на рік.
Дослідження, які входять до скринінгової програми:
- Пап-тест методом рідинної цитології (технологія SupePath BD) ВПЛ,
- ВПЛ, Комплексне генотипування ДНК 28 типів, напівкільк.формат, REAL TIME ПЛР
Відхилення будь-якого показника від референтних значень потребує консультації лікаря-фахівця.
Біоматеріал для дослідження: зішкрібок з у/г тракту.
Правила підготовки пацієнта
У / г забірСтандартні умови: Протягом робочого дня МЛ "ДІЛА".Урогенітальний забір:Протягом 2-х діб перед забором матеріалу не застосовувати препаратів місцевого значення (свічки, спринцювання і ін.), утриматися від незахищених статевих контактівВажливо: Забір здійснюється до бі- / мануального огляду гінеколога, розширеного кольпоскопічного дослідження. Оптимально (при 28-денному менструальному циклі) на 10-20 день менструального циклу.
У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження