Загальна характеристика
Відповідно до статистичних даних МОЗ України і ВООЗ смертність від онкологічних захворювань в Україні займає друге місце після хвороб серця і судин. Рак простати (передміхурової залози) є найбільш поширеним онкозахворюванням у чоловіків. На ранніх стадіях рак простати може протікати безсимптомно і чоловік практично не відчуває дискомфорту.Фактори, які сприяють розвитку раку простати:
- Вік - до групи підвищеного ризику розвитку раку простати належать чоловіки старшого та похилого віку.
- Обтяжена спадковість – наявність раку простати у родичів І (першої) лінії (батько, брат).
- Спосіб життя - шкідливі звички (паління, вживання алкоголю та/або наркотичних речовин) підвищують ризик виникнення пухлини.
- Інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ).
Результати досліджень дозволять виявити найбільш поширені онкологічні захворювання у чоловіків – передміхурової залози та товстого кишечника на стадії «нічого не болить», коли ефективне лікування можливе. Експерти рекомендують проводити дослідження 1 раз на рік.
Дослідження, які входять до скринінгової програми:
- Індекс вільного ПСА ((ПСА вільн./ПСА заг.) х100%)
- Онкомаркер Раково-ембріональний антиген (СЕА)
Відхилення будь-якого показника від референтних значень потребує консультації лікаря-фахівця.
Біоматеріал для дослідження: кров з вени.
Правила підготовки пацієнта
Стандартні умови: зранку до 11.00, натще, через 8-12 годинного періода нічного голодування.Забір матеріалу можливий протягом робочого дня при перерві після останнього прийому їжі не менше 6 годин, необхідно виключити жирну їжу.
У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження