Загальна характеристика
Захворювання нирок та сечовивідних шляхів у вагітних посідають друге місце за поширеністю після серцево-судинної патології. Під час вагітності в організмі жінки відбуваються фізіологічні зміни, збільшується навантаження на всі органи та системи, у тому числі на нирки та сечовий міхур. Усі ці зміни можуть порушити роботу нирок.
Порушення зі сторони роботи нирок може свідчити також про важке ускладнення вагітності – прееклампсію. Саме тому, вкрай важливим є оцінити роботу нирок під час вагітності.
Комплекс рекомендовано для обстеження вже з першого триместру вагітності.
У склад комплексу входить «Скринінг вагітних на безсимптомну бактеріурію. Аероби з АБЧ з МІС мг/л». Збільшуючись, матка здавлює сечоводи, внаслідок чого ускладнюється відтік сечі з нирок. Все це підвищує ймовірність розповсюдження бактерій та розвитку захворювань. Найчастіше ускладнення виникають коли інфекції або запальні захворювання в організмі жінки залишаються не вилікуваними до настання вагітності. Скринінг дозволяє виявити збудників запалення ще до появи клінічних симптомів і підібрати найбільш ефективну, персоналізовану тактику антибактеріальної/антимікотичної терапії з найменшою ефективною дозою препарату, що вкрай важливо саме під час вагітності.
Дослідження, які входять до складу комплексу:
- Креатинін
- Сечовина
- Загальний аналіз сечі
- Скринінг вагітних на безсимптомну бактеріурію. Аероби з АБЧ з МІС мг/л
Результати досліджень дозволять:
- оцінити роботу нирок;
- підтвердити або спростувати наявність захворювань нирок та запальних процесів в організмі;
- визначити не лише наявність збудників, що можуть бути причиною захворювання нирок, але у разі їх виявлення визначити чутливість збудників до антибіотиків та протигрибкових препаратів та мінімальну інгібуючу концентрацію відповідно до стандартів (це дозволить лікарю визначитись з призначенням ліків).
Біоматеріал для дослідження: кров з вени, сеча (необхідно завчасно придбати 2 спеціальні контейнери: один для загального аналізу сечі та інший для бактеріологічного дослідження).
Інструкція по одномоментному збору сечі для бактеріологічного та загальноклінічних досліджень:
- Придбати у відділенні ДІЛА набори для бакдослідження сечі (набір Vacuette Bak) та загального аналізу сечі (Vacuette з консервантом).
- Зняти кришку зі спеціального контейнера з набору для бакдослідження із вбудованим утримувачем та зібрати в нього середню порцію ранкової сечі в кількості 40-50 мл. Для цього необхідно невелику першу порцію сечі спустити в унітаз та наповнити сечею контейнер (друга порція).
- Щільно закрити кришку контейнера, зняти захисну наклейку на кришці контейнера. СПОЧАТКУ вставити пробірку Vacuette Bak у вбудований утримувач.
- Натиснути на пробірку таким чином, щоб голка утримувача проколола гумову пробку в кришці пробірки. Сеча почне надходити в пробірку, компенсуючи створений в ній вакуум.
- Якщо сеча не надходить у пробірку або потік вичерпується до того, як пробірка наповнилася до позначки, необхідно сильніше натиснути на пробірку, щоб повністю проткнути гумову частину кришки.
- Тримати пробірку у вбудованому утримувачі, поки сеча не припинить надходити в пробірку. Потім вийняти пробірку з утримувача.
- Потім вставити пробірку Vacuette з консервантом у вбудований утримувач.
- Повторити аналогічні дії по забору сечі з контейнера в пробірку.
- Необхідно 8-10 разів перевернути ОБИДВІ пробірки, щоб добре перемішати проби сечі та консерванти.
- Упакувати пробірки в поліетиленовий пакет та якнайшвидше доставити в лабораторію для виконання досліджень.
*Вартість комплексів на регулярній основі до 15% нижча від сумарної вартості окремих досліджень, що входять до їх складу.
Відхилення будь-якого показника від референтних значень потребує консультації лікаря-фахівця.
Запитання щодо інтерпретації результатів досліджень ви можете ставити експертам з лабораторної діагностики компанії ДІЛА за тел. 0800 219 696
Важливо! Лікарі лабораторії ДІЛА не встановлюють діагноз та не призначають лікування, а лише можуть підтвердити або спростувати сумніви стосовно стану вашого здоров’я та порадити, до фахівця якого напрямку/спеціальності потрібно звернутися.
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
Інструкція по збору сечі (набір Vacuette Bak).pdfІнструкція збору сечі -Загальноклінічні+Бактеріологічні досл..pdfІнструкція збору сечі- Загальноклінічні досл..pdf
сеча (вакует)
Інструкція по збору сечі (набір Vacuette Bak).pdfІнструкція збору сечі -Загальноклінічні+Бактеріологічні досл..pdfІнструкція збору сечі- Загальноклінічні досл..pdf
сеча (бак.посів)
Інструкція по збору сечі (набір Vacuette Bak).pdfІнструкція збору сечі -Загальноклінічні+Бактеріологічні досл..pdfІнструкція збору сечі- Загальноклінічні досл..pdf
Правила доставки біоматеріалів
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.
сеча (бак.посів)
Біоматеріал для дослідження: сеча (Б/П). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Уриновакует з борною кислотою. Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 24 год.
У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження