Заповнюйте анкету-направлення для обстеження на COVID-19 онлайн - заощаджуйте 10 хвилин на обслуговування у відділенні.

×
(098) 594 00 22 (095) 594 00 22 (093) 594 00 22
0 800 217 887 (044) 364 49 91
0 800 752 180
Виділена лінія COVID-19
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Коронавірус (SARS-Cov-2), COVID-19, РНК RT-ПЛР-якісний, мутації

Повернутися

Загальна характеристика

 

SARS-CoV-2 – РНК-вірус родини Coronaviridae, роду бета-коронавірусів 2В (Beta-CoV),  що викликає коронавірусну хворобу COVID-19. Клінічні прояви захворювання можуть варіювати від легкої та середньої форми (лихоманка, кашель, втома, втрата здатності відчувати запахи, задишка) до критичного стану організму (гострий респіраторний дистрес-синдром,септичні стани, ураження сердця та судин). Віруси постійно змінюються в результаті мутацій. Кожен новий варіант має одну або кілька мутацій, які відрізняють його від інших, що циркулюють. Одним варіантам властиво більш швидке поширення, іншим  вища заразність. Інфіковані різними штамами пацієнти  можуть мати різні клінічні прояви та по різному реагувати на лікування, оскільки мутація може значно знижувати чутливість до лікарських засобів.  Мутований штам може стати причиною повторного захворювання COVID-19,чи захворювання у вакцинованих. Як одна з причин,  антитіла вироблені в процесі попереднього захворювання або вакцинації не завжди можуть нейтралізувати мутанта. В результаті він проходить «захисний бар'єр», знову заражаючи організм.

Тест визначає наявність інфікування SARS-COV-2 та дозволяє визначити чи належить виявлений варіант до одного з 6 найбільш розповсюджених мутованих штамів вірусу SARS-COV-2.

 

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
Мазок із ротоглотки

Правила підготовки пацієнта

Рекомендовано за 6 годин до взяття мазків не вживати лікарські засоби для зрошення ротоглотки, не використовувати препарати для розсмоктування, не застосовувати краплі чи спреї для носа та не промивати ніс.  Рекомендовано за 2 години до взяття мазків не вживати їжу і не пити воду, не жувати жувальну гумку, цукерки, не чистити зуби, не полоскати рот/горло та не курити. 

Перед взяттям мазка, при наявності рясних виділень з носа, необхідно очистити носові ходи - сильним видихом видалити слиз з носа (висякатися).

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
Коронавірус (SARS-Cov-2), COVID-19, РНК RT-ПЛР-якісний, мутації
Ціна (грн.) 980
Термін 15 год.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому