Заповнюйте анкету-направлення для обстеження на COVID-19 онлайн - заощаджуйте 10 хвилин на обслуговування у відділенні.

×
(098) 594 00 22 (095) 594 00 22 (093) 594 00 22
0 800 217 887 (044) 364 49 91
0 800 752 180
Виділена лінія COVID-19
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Коронавірус (SARS-CoV-2), COVID-19, антитіла сумарні нейтралізуючі IgM/IgG до S1 RBD, напівкількісний

Повернутися

Загальна характеристика

Важливо! Дослідження є скринінговим та визначає сумарну наявність нейтралізуючих антитіл  IgM та IgG і дає відповідь на питання чи зустрічалася людина з вірусом, навіть за умови безсимптомного перебігу. Дане дослідження виявляє антитіла до RBD-ділянки S1, які вважаються нейтралізуючими, за даними попередніх досліджень вони виконують захисну функцію та здатні попереджувати інфікування SARS-CoV-2. Формат видачі результату не передбачає поділ нейтралізуючих імуноглобулінів (антитіл) за класами (М, G). При позитивному результаті у бланку видачі вказується на наявність нейтралізуючих антитіл загалом, без їх поділу на М та G (без вказівки, які саме імуноглобуліни виявлено). 

SARS-CoV-2 – це одноланцюговий РНК-вірус родини Coronaviridae, роду бета-коронавірусів 2В (Beta-CoV), що викликає коронавірусну хворобу COVID-19. Клінічні прояви захворювання можуть варіювати від легкої форми (лихоманка, кашель, втома, втрата нюху, задишка) до критичного стану організму (гострий респіраторний дистрес-синдром).

Для виявлення вірусної РНК використовують метод полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Існують випадки, коли при тестуванні методом ПЛР зразків зішкрібу  з верхніх дихальних шляхів від осіб з типовими симптомами COVID-19 були отримані негативні результати. Це може статися з причини порушення правил підготовки до тестування, некоректний забір матеріалу або ж у разі коли вірус вже елімінував (вивівся з організму), а прояви ушкоджень, спричинених ним ще залишаються

У такому випадку визначитися з діагнозом, чи дізнатися про факт вже перенесеного захворювання у минулому  допоможе комплекс тестів для виявлення специфічних антитіл до SARS-CoV-2. Як для кожної інфекції так і для кожного пацієнта формування антитіл і час сероконверсії може дуже відрізнятися.  За даними наукових публікацій для COVID-19 викликаної,  вірусом SARS-CoV-2 середній час сероконверсії для антитіл класу M і G, оцінюється по-різному і відрізняється не так значно, і  присутність в крові пацієнта одночасно високої кількості антитіл обох класів M і G є клінічною нормою. Дослідження Коронавірус (SARS-CoV-2), COVID-19, антитіла сумарні IgМ/IgG, напівкількісний дозволяє оцінити наявність чи відсутність імунної відповіді до нового коронавірусу, що спричиняє хворобу COVID-19. Напівкількісне визначення нейтралізуючих антитіл обох класів проводиться з використанням надсучасного обладнання ADVIA Centaur® XP

Це високочутливий повністю автоматизований тест для визначення нейтралізуючих антитіл до RBD-ділянки S1 проводиться методом імунохемілюмінесцентного аналізу і дозволяє одночасно виявляти сумарні нейтралізуючі антитіла (IgM + IgG), що збільшує чутливість тестування, оскільки порядок появи антитіл IgM та IgG індивідуальний. Антитіла до RBD-ділянки S1 вважаються нейтралізуючими, за даними попередніх досліджень вони виконують захисну функцію та здатні попереджувати інфікування SARS-CoV-2.

Діагностичні характеристики тест-системи:

Чутливість:

• після 7 дня з моменту отримання позитивного ПЛР тесту  97,5%  (95% довірчий інтервал 92,8%-99,4%)

• після 14  дня з моменту отримання позитивного ПЛР тесту  100%  (95% довірчий інтервал 92,4%-100%)

Специфічність 99.81%

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
Венозна кров

Правила підготовки пацієнта

Стандартні умови: Період голодування 8 годин (якщо інше не визначено лікарем). Можна пити воду. Біоматеріал приймається відповідно до графіка взяття біоматеріалу в відділенні МЛ ДІЛА.

 

Можливо: Перерва не менше 6 годин після прийому їжі (повинна бути виключена жирна їжа).

 

Важливо: Обов'язково повідомити, якщо не менше чим за два тижні перед дослідженням приймалися імуносупресуючі та імуностимулюючі препарати (аміксин, тілорон та ін.) 

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
Коронавірус (SARS-CoV-2), COVID-19, антитіла сумарні нейтралізуючі IgM/IgG до S1 RBD, напівкількісний
Ціна (грн.) 600
Термін 12 год.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому