Діагностичне обстеження проводиться для оцінки стану різних органів і систем, щоб виявити ризик розвитку ускладнень на тлі коронавирусной інфекції.
Головна небезпека COVID-19 — частий безсимптомний перебіг хвороби в першій фазі і стрімкий розвиток важкої пневмонії та ураження органів на другій стадії захворювання, що призводить до летальних наслідків. Приблизно в 20% випадків з усіх зареєстрованих COVID-19 протікає у важкій формі. У таких пацієнтів процес запалення може виходити з-під контролю і призводити до тяжких, небезпечних для життя ускладнень, аж до летального результату. До таких ускладнень відносяться: 1) гіперзапльний синдром та цитокіновий шторм (коли клітини викидають в кров багато цитокінів — медіаторів запалення; 2) гострий респіраторний дистрес-синдром або ГРДС (небезпечне для життя запальне ураження легень); 3) порушення з боку органів і їх систем (перш за все, системи кровообігу); 4) поліорганна недостатність — остання (термінальна) стадія інфекції, пов'язана з незворотними ураженнями декількох органів і цілих функціональних систем. До важких форм COVID-19 схильні люди в будь-якому віці з ослабленою імунною системою і хронічними захворюваннями, які пов'язані з хронічним запаленням. Факторами ризику також є куріння і ожиріння. Велика частина (> 60%) важких пацієнтів — особи у віці 50 років і старше. У літніх людей з віковими захворюваннями (діабет, гіпертонію, ССЗ) часто розвивається хронічне запалення, яке може збільшувати ризик розвитку важких ускладнень COVID-19, таких як ГРДС. У масштабному дослідженні китайських вчених, що включає дані 5 700 пацієнтів, був проведений систематичний огляд потенційних маркерів прогнозу. Автори вважають, що найбільш важливими показниками важких форм COVID-19 є: рівень лімфоцитів, C-реактивний білок, рівень лактатдегідрогенази, зміст тромбоцитів, D-димеру, рівень аланінамінотрансферази (АЛТ). Також автори зазначають потенційну важливість такого маркера як феритин. За словами авторів, тяжкість захворювання обумовлена ??головним чином характеристиками пацієнта, а не генетичними варіаціями вірусу. Основні детермінанти важкого протікання COVID-19: вік, лімфопенія і пов'язаний з нею цитокіновий шторм. Грунтуючись на результатах епідеміологічних та клінічних досліджень, важливо звертати увагу на маркери запалення в комбінації з деякими біохімічними маркерами і загальними критеріями, які корелюють з високим ризиком розвитку ускладнень при COVID-19.
В комплекс входять дослідження:
Тип БМ | ||||
---|---|---|---|---|
Венозна кров |
Стандартні умови: Період голодування 8 годин (якщо інше не визначено лікарем). Можна пити воду. Біоматеріал приймається відповідно до графіка взяття біоматеріалу в відділенні МЛ ДІЛА.
У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження