0 800 217 887 всеукраїнські номери (044) 364 49 91 для міста Київ
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Програма 161.3. "Перевір інтимне здоров'я чоловіка та жінки"

Повернутися

Загальна характеристика

Інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) шкодять інтимному здоров'ю чоловіка та жінки та призводять до серйозних наслідків - запальних захворювань статевих органів:

 • простатиту та безпліддя у чоловіків;
 • запалення слизової піхви (вульвовагініту), запалення шийки матки (цервіциту), запалення яєчників та маткових труб (аднекситу), запалення сечового міхура (циститу), безпліддя, несприятливих наслідків вагітності, ризику розвитку раку шийки матки у жінок.

 

Проходження регулярного скринінгу на інфекції, що передаються статевим шляхом є проявом турботи і відповідальності по відношенню до статевого партнера. Жінки й чоловіки в однаковій мірі повинні бути впевненими у відсутності статевих інфекцій. При найменшій підозрі на можливу загрозу потрібно негайно вживати контрзаходів, які починаються зі своєчасного встановлення правильного діагнозу. 

 

Тривалість інкубаційного періоду з моменту інфікування варіює від 2-3 днів до декількох тижнів в залежності від виду інфекції. Симптоми інфікування ІПСШ (запалення сечостатевої системи): виділення з уретри або піхви; свербіж або біль при сечовипусканні, висипки, виразок на статевому члені у чоловіків і на статевих губах або в піхві у жінок, тазові болі і т.п. 

 

Більшість ІПСШ протікають безсимптомно або з незначними симптомами і з цієї причини можуть залишатися нерозпізнаними. Люди, хворі на статеві інфекції часто навіть не підозрюють про наявність хвороби і становлять загрозу для інших. 

 

Безумовні патогени (гонокок, хламідія трахоматіс, трихомонади, мікоплазма genitalium) - це мікроорганізми, які передаються статевим шляхом і підлягають обов’язковому лікуванню незалежно від наявності скарг. Мікоплазма hominis і уреаплазма urealyticum, що належать до умовно-патогенної флори, за певних умов також можуть бути причиною запалення сечостатевої системи і призводити до віддалених ускладнень.

 

Кому рекомендовано пройти обстеження:

 

При підозрі на можливе захворювання ІПСШ:

 • чоловікам і жінкам у яких є симптоми, схожі на ІПСШ (болі, виділення зі статевих шляхів, свербіж, дискомфорт при сечовипусканні та ін.), щоб перевірити наявність більшості можливих інфекційних причин;
 • при безплідді.

 

З профілактичною метою:

 • усім сексуально-активним чоловікам і жінкам, як регулярне скринінгове обстеження;
 • перед початком статевих відносин з новим партнером.

 

Результати досліджень дозволять  виявити всі найбільш поширені інфекції, що належать до  безумовних патогенів і умовно-патогенної флори, що може призводити до запалення сечостатевої системи (гонорею, хламідіоз, трихомоніаз, мікоплазму genitalium і hominis).  Ці мікроорганізми передаються статевим шляхом та підлягають обов'язковому лікуванню. При виявленні умовних патогенів Ureaplasma urealyticum і Mycoplasma hominis проводиться визначення чутливості цих мікроорганізмів до 11 найбільш поширених антибактеріальних препаратів, що дозволяє підібрати не лише антибіотик, але й найбільш адекватний режим дозування препарату.

 

Дослідження, які  входять до скринінгової програми:

 • Гонорея, Neisseria gonorrhoeae, ДНК методом REAL TIME ПЛР - якісн.
 • Хламідіоз, Chlamydia trachomatis, ДНК методом REAL TIME ПЛР - якісн.
 • Трихомоніаз, Trichomonas vaginalis, ДНК методом REAL TIME ПЛР - якісн.
 • Мікоплазмоз, Mycoplasma genitalium, ДНК методом REAL TIME ПЛР - якісн.
 • Мікоплазмоз, уреаплазмоз, посів з визначенням чутливості до 11 антибіотиків

 

Біоматеріал для дослідження:

 • Для жінок: зішкрібок з у/г тракту
 • Для чоловіків: зішкрібок з у/г тракту або  сеча (перша ранкова порція)

 

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
Програма 161.3. "Перевір інтимне здоров'я чоловіка та жінки"
Ціна (грн.) 1100
Термін 72 год.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android

На початок