гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 21:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 21:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 21:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Програма 161.2. "Перевір інтимне здоров'я чоловіка та жінки"

Повернутися
Фото - Програма 161.2. "Перевір інтимне здоров'я чоловіка та жінки"

Загальна характеристика

Інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) шкодять інтимному здоров'ю чоловіка та жінки та призводять до серйозних наслідків - запальних захворювань статевих органів:
-простатиту та безпліддя у чоловіків;
-запалення слизової піхви (вульвовагініту), запалення шийки матки (цервіциту), запалення яєчників та маткових труб (аднекситу), запалення сечового міхура (циститу), безпліддя, несприятливих наслідків вагітності, ризику розвитку раку шийки матки у жінок.

Проходження регулярного скринінгу на інфекції, що передаються статевим шляхом є проявом турботи і відповідальності по відношенню до статевого партнера. Жінки й чоловіки в однаковій мірі повинні бути впевненими у відсутності статевих інфекцій. При найменшій підозрі на можливу загрозу потрібно негайно вживати контрзаходів, які починаються зі своєчасного встановлення правильного діагнозу.

Тривалість інкубаційного періоду з моменту інфікування варіює від 2-3 днів до декількох тижнів в залежності від виду інфекції. Симптоми інфікування ІПСШ (запалення сечостатевої системи): виділення з уретри або піхви; свербіж або біль при сечовипусканні, висипки, виразок на статевому члені у чоловіків і на статевих губах або в піхві у жінок, тазові болі і т.п.

Більшість ІПСШ протікають безсимптомно або з незначними симптомами і з цієї причини можуть залишатися нерозпізнаними. Люди, хворі на статеві інфекції часто навіть не підозрюють про наявність хвороби і становлять загрозу для інших.

Кому рекомендовано пройти обстеження:

З профілактичною метою при підвищеному ризику інфікування ІПСШ:
- усім сексуально активним чоловікам і жінкам (особливо, у віці до 25 років) як регулярне скринінгове обстеження;
- перед початком статевих відносин з новим партнером;
- особам, які входять у групу ризику (були незахищені статеві акти з партнерами, статус яких щодо інфікування ІПСШ невідомий або позитивний, часта зміна статевих партнерів, вживання наркотичних засобів).

При підозрі на можливе захворювання ІПСШ:
- чоловікам і жінкам у яких є симптоми ІПСШ, особливо при повторній появі цих симптомів або наявності історії ІПСШ;
- при безплідді.

Результати досліджень дозволять виявити найбільш поширені інфекції, спричинені безумовними патогенами (гонорея, хламідіоз, трихомоніаз, мікоплазма Genitalium) та сифіліс, які передаються статевим шляхом та підлягають обов'язковому лікуванню.

Дослідження, які входять до скринінгової програми:  
- Гонорея, Neisseria gonorrhoeae, ДНК методом REAL TIME ПЛР - якісн.
- Хламідіоз, Chlamydia trachomatis, ДНК методом REAL TIME ПЛР - якісн.
- Трихомоніаз, Trichomonas vaginalis, ДНК методом REAL TIME ПЛР - якісн.
- Мікоплазмоз, Mycoplasma genitalium, ДНК методом REAL TIME ПЛР - якісн.
- Сифіліс, Treponema pallidum, антитіла загальні – скринінг

Біоматеріал для дослідження:
Для жінок: кров з вени; зішкрібок з у/г тракту.
Для чоловіків: кров з вени; зішкрібок з у/г тракту або сеча (перша ранкова порція).

*Вартість скринінгових програм на регулярній основі до 15% нижча від сумарної вартості окремих досліджень, що входять до їх складу.

Правила підготовки пацієнта

урогенітальний зішкріб (жіночий)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем): Утримуватися від статевих контактів 48 годин. Припинити прийом інтравагінальних засобів різного призначення (супозиторії, сперміциди, спринцювання, тампони, місцеві процедури та ін.). За 2 години Утримуватися від сечовипускання. Важливо: Проходити обстеження не раніше ніж через 48 годин після гінекологічного огляду, вагінального УЗД, кольпоскопії та інших інтравагінальних гінекологічних процедур.

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем): За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду.

урогенітальний зішкріб (чоловічий)

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем): Припинити прийом будь-яких місцевих лікарських препаратів та процедур в ділянці взяття біоматеріалу.

сеча

Примітки: Збір сечі проводиться після ретельного туалету зовнішніх статевих органів. Для дослідження відбирають першу порцію ранкової сечі в кількості 15-25 мл в одноразовий стерильний контейнер на 50 мл з кришкою, що закручується. Допускається дослідження першої порції сечі, отриманої через 3 і більше годин після попереднього сечовипускання. Для жінок: не слід проводити збір сечі під час менструації.

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
зі знижкою до 15%
Програма 161.2. "Перевір інтимне здоров'я чоловіка та жінки"
Ціна (грн.) 1095
Термін 72 год.
Терміново!
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому