Заповніть Анкету-направлення для дослідження на COVID-19 онлайн.

×
(098) 594 00 22 (095) 594 00 22 (093) 594 00 22 0 800 217 887 (044) 364 49 91
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Коронавірус (SARS-CoV-2), COVID-19, антитіла IgG, напівкількісний

Повернутися

Загальна характеристика

Коронавірусна інфекція COVID-19 – це інфекційне захворювання, що викликається новим коронавірусом SARS-CoV-2, котрий раніше у людей не виявлявся. Вплив цього вірусу призводить до розвитку респіраторного грипоподібного захворювання з такими симптомами як кашель, лихоманка, в більш тяжких випадках розвивається пне-вмонія. Середній інкубаційний період при COVID-19 складає 6,5 днів, а його крайні межі- від 3 до 21 дня. Коронавірус SARS-CoV-2 є РНК-вмісним вірусом з характерною оболонкою з відростками
у вигляді «корони». До основних структурних білків вірусу належать білок нуклеокапсиду та трансмембранний S(spike)-білок з рецепторзв’язуючим доменом (RBD), який зв’язується з рецепторами клітин людини ACE2, спричиняючи інфікування епітеліальних клітин слизової оболонки дихальних шляхів. Обидва білки є високоімуногенними антигенами для людини. В організмі інфікованої людини специфічні антитіла (IgM, IgG) проти віруса з’являються на 7-11-й дні від моменту контакту організму з вірусом. Anti-SARS-CoV-2 IgM антитіла можуть бути виявлені починаючи з 4 дня від перших симптомів хвороби. У пацієнтів з COVID-19 протягом першого тижня появи симптомів специфічні антитіла виявляються менш ніж у 40% пацієнтів. Рівні цих антитіл швидко збільшуються і до кінця другого тижня клінічних проявів виявляються практично у всіх. На 20 день від появи симптомів COVID-19 вірус специфічні IgG виявляються практично у 100% пацієнтів (крім осіб з імуносупресією). За деякими науковими даними відмічається чітка кореляція між тяжкістю хвороби та високим рівнем специфічних IgG в крові на другому тижні клінічних проявів.
Виявлення антитіл – до методів визначення сироваткових антитіл відносяться імунохроматографія з використанням колоїдного золота, твердофазний імуноферментний аналіз, іммунохемілюмінесценція та ін. Позитивний результат аналізу на антігенспеціфічний сироватковий титр класу IgM - або якщо титр специфічних антитіл класу IgG в фазі одужання в 4 рази вище в порівнянні з гострою фазою - можна використовувати в якості діагностичних критеріїв у пацієнтів з підозрою на COVID-19 і негативним результатом виявлення нуклеїнових кислот. Під час диспансерного спостереження IgM виявляється через 10 днів після появи симптомів, IgG - через 12. Вірусне навантаження поступово зменшується в міру збільшення рівня сироваткових антитіл.
Обмеження дослідження – у випадку, якщо досліджуваний зразок отримано в перші дні після інфікування, то антитіла
класу IgG можуть не виявлятись. Негативний результат дослідження антитіл класу IgG до коронавірусу SARS CoV-2 не виключає відсутність інфікування пацієнта вірусом. За наявності клінічних симптомів необхідно провести повторне тестування пацієнта через 1-2 тижні. Також з обережністю слід інтерпретувати негативні результати досліджень у осіб з імуносупресією. Остаточний діагноз не може бути встановлений лише на підставі результатів серологічного тесту. При встановленні діагнозу слід враховувати епідеміологічний анамнез пацієнта, клінічні прояви захворювання, а також результати інших лабораторних тестів (зокрема ПЛР-дослідження)

Ознайомитись с детальною інструкцією замовлення дослідження (ЗАМОВИТИ)

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
Венозна кров

Правила підготовки пацієнта

Стандартні умови: Період голодування 8 годин (якщо інше не визначено лікарем). Можна пити воду.

Можливо: Перерва не менше 6 годин після прийому їжі (повинна бути виключена жирна їжа).

Важливо: Обов'язково повідомити, якщо не менше чим за два тижні перед дослідженням приймалися імуносупресуючі та імуностимулюючі препарати (аміксин, тілорон та ін.)

Ознайомитись с детальною інструкцією замовлення дослідження (ЗАМОВИТИ) 

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
Коронавірус (SARS-CoV-2), COVID-19, антитіла IgG, напівкількісний
Ціна (грн.) 450
Термін 12 год.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android