Заповнюйте анкету-направлення для обстеження на COVID-19 онлайн - заощаджуйте 10 хвилин на обслуговування у відділенні.

×
(098) 594 00 22 (095) 594 00 22 (093) 594 00 22
0 800 217 887 (044) 364 49 91
0 800 752 180
Виділена лінія COVID-19
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ
Вхід в кабінет

Коронавірус (SARS-Cov-2), COVID-19, РНК методом RT-ПЛР-якісний

Повернутися

Загальна характеристика

Увага! Дослідження можна пройти, скориставшись послугою "Виклик медсестри додому". Перелік міст та графік взяття біоматеріалу за посиланням

Коронавірусна хвороба COVID-19 (від англ. CoronaVirus Disease 2019) являє собою гостру респіраторну інфекцію, викликану коронавірусом SARS-CoV-2. Особливу небезпеку коронавіруси представляють для людей з ослабленою імунною системою, зокрема для новонароджених, осіб старше 60 років, людей які страждають на гіпертонію, діабет, ожиріння, мають хронічні захворювання дихальної, СС системи.
Інфекція, що викликається SARS-CoV-2, може протікати без симптомів, у формі легкої гострої респіраторної інфекції, і у важкій формі, з проявами пневмонії, розвитком дихальної недостатності, тромбозів, ураженням кишечника та інших органів. Джерелом інфекціі є хвора людина, в тому числі що знаходиться в інкубаційному періоді. Інкубаційний період в средньому- від 2 до 14 днів. Найбільш заразна людина за кілька днів до появи симптомів і в перші 5-7 днів захворювання.


Шляхи передачі вірусу:


Основний шлях передачі вірусу крапельний. У складі дрібних крапель хворий (заражений) виділяє вірус при розмові, важкому диханні, кашлі, чханні, співі, сякання. Вірус можна вдихнути або руками занести на слизові (рот, ніс, очі). Вірус може потрапити на руки через рукостискання або предмети (дверні ручки, столи, кнопки ліфта, поручні) забруднені виділеннями хворого.
Вірус виділяється з калом хворого, частіше з тяжким перебігом, що також вимагає дотримання правил гігієни і запобіжних заходів.
Визначити COVID-19 можуть тільки спеціальні лабораторні дослідження.
Дослідження на нуклеїнові кислоти - кращий, регламентований МОЗ України, метод діагностики інфекції COVID-19. МЛ ДІЛА при дослідженні на COVID-19 застосовує тест-систему для молекулярної діагностики, яка призначена для якісного виявлення РНК, специфічної для коронавируса 2019 nCoV з детекцією таргетних генів N, E, RdRP, в клінічних зразках з організму пацієнта (мазок носоглотки і ротоглотки ). Процедура виявлення проводиться методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) в реальному часі (RT), з подальшою детекцією амплікона за допомогою флуоресцентної мітки.

При COVID-19 важливо вчасно спрогнозувати важкий перебіг, щоб звернутись по лікарську допомогу. Виявити і попередити ризик розвитку ускладнень на тлі коронавірусної інфекції допоможуть:

 

Ознайомитись с детальною інструкцією замовлення дослідження (ЗАМОВИТИ)

Тип біоматеріалу та способи взяття:

Тип БМ
Мазок із ротоглотки

Правила підготовки пацієнта

Рекомендовано за 6 годин до взяття мазків не вживати лікарські засоби для зрошення ротоглотки, не використовувати препарати для розсмоктування, не застосовувати краплі чи спреї для носа та не промивати ніс. 

Рекомендовано за 2 години до взяття мазків не вживати їжу і не пити воду, не жувати жувальну гумку, цукерки, не чистити зуби, не полоскати рот/горло та не курити.

Перед взяттям мазка, при наявності рясних виділень з носа, необхідно очистити носові ходи - сильним видихом видалити слиз з носа (висякатися).

 

Ознайомитись с детальною інструкцією замовлення дослідження (ЗАМОВИТИ) 

У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження

Ціна і терміни дослідження:

Назва дослідження
Ціна (грн.)
Термін
Терміново!
Вибрати
Коронавірус (SARS-Cov-2), COVID-19, РНК методом RT-ПЛР-якісний
Ціна (грн.) 1080
Термін 24 (30) год.
Терміново!
Вибрані дослідження
Немає замовлень
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому