Загальна характеристика
Лабораторні дослідження у період вагітності – це контроль за здоров’ям не лише майбутньої мами, але й дитини.Експерти МЛ ДІЛА, відповідно до актуальних міжнародних протоколів медичної практики, розробили програму для обстеження вагітної у період 28–29 тижня вагітності. Наявність результатів досліджень при відвідуванні лікаря допоможе своєчасно виявити відхилення у роботі організму жінки та вжити необхідних заходів для уникнення ускладнень у вагітної чи дитини.
Результати досліджень дозволять:
- оцінити загальний стан здоров’я вагітної жінки, роботу нирок, які під час вагітності зазнають підвищеного навантаження;
- підтвердити наявність/відсутність збудника блідої трепонеми, що викликає сифіліс. Дане дослідження у період вагітності проводиться декілька разів і є важливим, оскільки від інфікованої матері дитина може заразитися сифілісом ще до свого народження, у процесі природних пологів чи при грудному вигодовуванні;
- виявити можливі ризики передчасних пологів.
Дослідження, які входять до скринінгової програми:
Оцінка загального стану здоров’я: системи кровотворення, наявності запальних, інфекційних (у т.ч. вірусних), онкологічних, алергічних процесів в організмі:
- Загальний розгорнутий аналіз крові (автоматичний геманалізатор: 33 показники)
Оцінка стану сечовивідних шляхів і деяких позаниркових захворювань, наявність гестозу:
- Загальний аналіз сечі
Оцінка захворювань нирок та розвитку серцево-судинних захворювань:
- Цистатин С з ШКФ
Оцінка інфекційного ураження організму:
- Сифіліс, Treponema pallidum, антитіла загальні - скринінг
Оцінка ризику розвитку несприятливих акушерських результатів на пізніх термінах вагітності: прееклампсії, затримки розвитку плоду, передчасних пологів, хромосомної патології плоду (синдрому Дауна):
- Плацентарний фактор росту (PLGF), маркер прееклампсії
Відхилення будь-якого показника від референтних значень потребує консультації лікаря-фахівця.
Біоматеріал для дослідження: кров з вени, сеча.
Правила підготовки пацієнта
Кров з вени можна здати вранці до 11 години натщесерце, через 8-12 годин після останнього вживання їжі (виключити жирну їжу). Або впродовж робочого дня у відділенні МЛ ДІЛА у разі рекомендації лікаря. Перерва після їжі має бути не менше 6 годин.
Біоматеріал сеча приймається впродовж робочого дня відділень МЛ ДІЛА. Перед збиранням сечі обов'язково провести туалет зовнішніх статевих органів. Всю порцію першої ранкової сечі зібрати в чисту суху ємність, потім відібрати з неї необхідний об’єм у вакуумну пробірку Vacuette за допомогою спеціального тримача, який входить у комплект.
Вакуумну пробірку Vacuette зі стабілізатором клітинного осаду Stabilur для збирання сечі можна придбати в будь-якому відділенні МЛ ДІЛА.
Якщо збір сечі проводиться в ємність без консерванту, то доставити її у відділення МЛ ДІЛА потрібно протягом 2 годин. Якщо пробірка з консервантом, то її можна доставляти впродовж 72 годин.
Загальні правила підготовки до будь-яких досліджень: прийом будь-яких медикаментів, паління, вживання алкоголю, кави, значні фізичні навантаження можуть вплинути на результати лабораторних досліджень.
У лабораторному довіднику можна ознайомитися з докладним описом дослідження