0 800 217 887
всеукраїнський номер
(044) 364 49 91
для міста Київ

Лабораторна діагностика для оцінки стану організму при COVID-19

Для чого проходити обстеження?

Перебіг захворювання на COVID-19, викликане новим коронавірусом SARS-CoV-2, може бути як легким так і непередбачуваним, при якому хвороба швидко прогресує та може призводити до важких ускладнень і навіть летальних випадків.

Можливі ускладнення при COVID-19:

  • пневмонія з гострою дихальною недостатністю;
  • тяжкий гострий респіраторний синдром (ТГРС);
  • сепсис;
  • септичний (інфекційно-токсичний) шок.
     

Перебіг коронавірусного захворювання важко спрогнозувати лише за клінічними проявами, тож для оцінки стану організму та виявлення ризиків розвитку ускладнень рекомендовано пройти лабораторне обстеження.

Експерти лабораторії ДІЛА розробили комплекси досліджень при захворюванні на COVID-19, що дозволять вашому лікарю:

  • оцінити стан окремих органів та систем організму на момент обстеження;
  • вчасно виявити ризик розвитку ускладнень, спровоковані коронавірусною хворобою;
  • спрогнозувати/оцінити важкість перебігу захворювання;
  • визначитись з подальшою тактикою ведення хворого;
  • контролювати ефективність лікування та своєчасно запобігти можливим ускладненням.
     

Тримайте COVID-19 під контролем!

 


Який комплекс досліджень обрати?

При підтвердженому захворюванні на COVID-19 комплекси для обстеження можна обрати в залежності від симптоматики та важкості перебігу захворювання.

У разі позитивного ПЛР тесту: Комплекс «Оцінка стану організму при COVID-19»
за відсутності симптомів COVID-19 мінімальний
за наявності симптомів COVID-19 навіть при легкому перебігу захворювання базовий
за наявності симптомів COVID-19 при середньому та важкому перебігу захворювання розгорнутий
за наявності симптомів COVID-19 при важкому перебігу захворювання та наявності супутніх захворювань MAX

 

 

Коли проходити обстеження для оцінки стану організму?

  • в перші дні після діагностування захворювання людям з групи ризику:

Особам старше 60 років

Тим, хто має хронічні недуги*

Курцям

Людям з надмірною вагою
  • при погіршенні самопочуття (поява задишки, болі в грудній клітці, слабкість, лихоманка), що зазвичай відбувається на 5-10 день хвороби.
     

*хвороби серцево-судинної системи, цукровий діабет, хвороби органів дихання, хронічні захворювання печінки і нирок, онкологічні захворювання, хвороби крові, аутоімунні хвороби, імунодефіцитні стани.

Пройти обстеження можна в будь-якому відділенні ДІЛА, яке вже працює. Перед візитом обов'язково уточнюйте актуальний перелік та графік роботи за посиланням або телефоном 0 800 217 887.

 

Вартість та склад комплексів.

Термін виконання: в м. Київ - 16 год, в ін. містах - 30-36 год. залежно від міста

Біоматеріал для дослідження: кров з вени.

Правила підготовки до досліджень:

Кров з вени можна здати натщесерце або через 8 годин після останнього вживання їжі, якщо інше не визначено лікарем, згідно з графіком взяття біоматеріалу у відділенні ДІЛА. Можна пити воду.


Важливо: обов'язково повідомити, якщо протягом двох тижнів до дослідження приймалися імуносупресуючі або імуностимулюючі препарати (аміксин, тілорон та ін.)
 

 

Що дозволять оцінити результати досліджень?

Зверніть увагу, що кожен наступний комплекс є більш розширеною версією попереднього.

Мінімальний комплекс:

Загальний аналіз крові  дозволить оцінити загальний стан всієї системи кровотворення та вчасно виявити і відслідковувати в динаміці такі стани, як:

  • лейкоцитопенія (зниження кількості лейкоцитів – клітин, які відповідають за захист організму від чужорідних агентів);
  • лімфоцитопенія (зниження кількості лімфоцитів, що свідчить про пригнічення імунної відповіді);
  • анемія (зниження кількості еритроцитів, що призводить до недостатньої кількості кисню в тканинах організму , та зниження показника гемоглобіну );
  • тромбоцитопенія (зниження числа тромбоцитів, які приймають участь в згортанні крові, може бути ознакою підвищеної кровоточивості чи тромбоутворення).

С-реактивний білок (СРБ) дозволить оцінити поширеність запального процесу, що допоможе вчасно виявити такі основні ускладнення, як розвиток гострої дихальної недостатності і сепсису. СРБ є раннім маркером запального процесу, що виникає при COVID-19 та безпосередньо пов'язаний з важкістю перебігу і прогресуванням захворювання, допоможе визначитися в необхідності кисневої підтримки.

D-димер відображає порушення системи згортання крові, дозволить виявити посилене тромбоутворення, що часто є причиною летальних наслідків.

Важливо! При підвищеній концентрації D-димера більшості пацієнтам з COVID-19 показана госпіталізація.

Базовий комплекс:

Додатково:

Феритин є маркером гіперзапальної реакції, при якій рівень феритину різко зростає. Підвищення рівня феритину корелює з важкістю перебігу захворювання (чим вище рівень феритину, тим важче перебіг захворювання, а при дуже високому рівні може бути призначено підключення до апарату штучної вентиляції легенів (ШВЛ)).

Коагулограма допоможе виявити патологію системи згортання крові. 

Розгорнутий комплекс:

Додатково:

АСТ, АЛТ, загальний білірубін, ЛДГ - біохімічні маркери, які показують метаболічні порушення в організмі, розвиток дихальної та поліорганної недостатності (порушення роботи печінки, підшлункової залози, легень). Особливо важливо при призначенні антибіотико- або противірусної терапії.

MAX комплекс:

Додатково:

Креатинін – дозволить оцінити фільтраційну здатність нирок і своєчасно виявити ризик розвитку ниркової недостатності.

Прокальцитонін дозволить оцінити ризик\наявність бактеріальних ускладнень, загрозу сепсису та необхідності призначення\корегування антибактеріальної терапії.

Інтерлейкін-6 допоможе вчасно виявити підвищену нерегульовану імунну відповідь організму на вторгнення SARS-COV-2 (синдрому вивільнення цитокінів), яка викликає пошкодження тканин і органів власними імунними клітинами, призводить до важкого перебігу інфекції з можливим летальним наслідком.

Глюкоза дозволить вчасно виявити її підвищений рівень, що може свідчити про порушення вуглеводного обміну та стати причиною розвитку гіперімунних реакцій і цукрового діабету . 

 

Якщо потрібне пояснення стосовно результатів досліджень – поставте запитання експертам з лабораторної діагностики ДІЛА за тел. 0 800 219 696


Важливо! Лікарі лабораторії ДІЛА не встановлюють діагноз та не призначають лікування, а лише можуть підтвердити або спростувати сумніви стосовно стану вашого здоров’я та порадити, до фахівця якого напрямку/спеціальності потрібно звернутися.

Роздрукувати
© ДІЛА 1998 - {year} Всі права захищені.