Чому увага всього світу ось вже другий рік поспіль прикута до нової коронавірусної інфекції, що спричиняє хворобу COVID-19? Більшість людей і досі впевнена, що хвилюватися немає причин – адже це звичайна ГРВІ. Ну, майже звичайна. Деякою мірою, звісно, це так, але є декілька суттєвих відмінностей:
- COVID-19 може мати безсимптомний перебіг. Тобто людина, яка почувається абсолютно здоровою при диханні, розмові, кашлі чи чханні виділяє в оточуюче середовище віруси, здатні заражати інших людей. Це є великою проблемою, тому що людина без симптомів хвороби навряд чи замислиться над своїм станом та звернеться до лікаря. А тим часом інфікуватися можуть люди, для яких це може мати досить неприємні наслідки.
- У частини людей, переважно із групи ризику (вагітні, люди похилого віку, люди з хронічними хворобами серця, легень, ендокринними порушеннями, онкопатологією) можуть виникати важкі ускладнення, такі як: респіраторний дистрес-синдром (ГРДС), поліорганна недостатність (ПОН), шок, які характеризуються високою летальністю. І слід зауважити, що ускладнення при COVID-19 виникають значно частіше, ніж при грипі.
Як дізнатися про ризик тяжкого перебігу COVID-19?
На сьогоднішній день, допомогти швидко встановити ризик виникнення ускладнень, що загрожують життю, може лабораторна діагностика. Експерти ДІЛА розробили 3 нові комплекси досліджень, що допоможуть виявляти ризики тяжкого перебігу COVID-19 по оптимальній ціні за короткий термін (у Києві за 24 год, в інших містах – за 60 год). Про Комплексний аналіз факторів ризику тяжкого перебігу COVID-19 - розгорнутий та Комплексний аналіз факторів ризику тяжкого перебігу COVID-19 - скорочений ви можете прочитати на сайті за посиланням. А вже сьогодні ми пропонуємо до вашої уваги Комплексне дослідження факторів ризику тяжкого перебігу COVID-19 (MAX) із найбільш повним набором показників.
Показники, що входять до складу комплексу |
Ціна
Київ/регіони |
Термін виконання
Київ/регіони |
- Загальний розгорнутий аналіз крові (автоматичний геманалізатор 33 показники)
- С-реактивний білок (СРБ) - кількісн.
- Аланінамінотрансфераза (АЛТ)
- Аспартатамінотрансфераза (АСТ)
- Білірубін загальний
- Лактатдегідрогеназа (ЛДГ)
- Д-дімер
- Креатинін
- Тропонін I високочутливий
- Феритин
- Інтерлейкін-6 (IL-6)
- Коагулограма на автоматичному аналізаторі
- Прокальцитонін
|
3220 грн / 3080 грн |
24год / 60год |
Про що можна дізнатися з результату дослідження?
Показники у комплексному дослідженні підібрані таким чином, щоб максимально охопити усі ланки, які можуть вказувати на ускладнений перебіг COVID-19, вчасно зреагувати і провести корекцію лікування та госпіталізацію.
- Загальний аналіз крові - відображає загальний стан всієї системи кровотворення, дозволяє вчасно виявити та спостерігати за показниками червоної і білої крові, а також тромбоцитів.
- D-димер – відображає порушення системи згортання крові. Постійне або зростаюче підвищення D-димера може вказувати на тромбоемболічні ускладнення, що часто приводять до летальних наслідків. Більшість пацієнтів з COVID-19 з підвищеною концентрацією D-димера потребують госпіталізації.
- СРБ – маркер запальної реакції, пов’язаний з тяжкістю перебігу і дозволяє оцінити поширеність запальної інфільтрації - допоможе вчасно виявити розвиток гострої дихальної недостатності і сепсису;
- Креатинін – допоможе оцінити фільтраційну здатність нирок і своєчасно виявити гостру ниркову недостатність;
- Ферритин – маркер надмірної запальної реакції, свідчить про розвиток гострого респіраторного дистрес-синдрому (ГРДС);
- АСТ, АЛТ, загальний білірубін, ЛДГ – внутрішньоклітинні ферменти, показують метаболічні порушення в організмі, свідчать про розвиток дихальної та поліорганної недостатності (печінки, підшлункової залози, легень);
- Тропонін I високочутливий – підвищується при інфаркті міокарда або іншому тяжкому ураженні серця;
- Коагулограма - допоможе виявити патологію системи згортання крові. При COVID-19 найбільш інформативна при гострому респіраторному дистрес-синдромі (ГРДС) для визначення його тяжкості і тактики подальшого ведення пацієнта;
- Інтерлейкін-6 – маркер гострих системних запалень, що допоможе вчасно виявити підвищену нерегульовану імунну відповідь в організмі під впливом коронавірусу (синдрому вивільнення цитокінів), яка призводить до пошкодження тканин (часто легеневої) і органів, до важкого перебігу інфекції з можливим летальним наслідком;
Цитокіновий шторм - стан, при якому в ході імунної відповіді організм атакує власні клітини. При порівнянні рівнів IL-6 у пацієнтів з різним ступенем тяжкості COVID-19 встановлено, що у пацієнтів з важкою і дуже важкою формами захворювання рівень IL-6 в сироватці крові майже в три рази вище, ніж у пацієнтів із середньотяжким перебігом захворювання. |
- Прокальцитонін – маркер сепсису, що використовується для ранньої діагностики у пацієнтів з наявністю або ризиком розвитку сепсису і системної запальної реакції. Прокальцитонін допоможе провести моніторинг ефективності проведеного лікування та оцінити тяжкість стану і прогноз при септичних ускладненнях.
Кому потрібне дослідження?
Максимальний комплекс дослідження факторів ризику тяжкого перебігу COVID-19 (MAX) показаний людям з групи ризику з симптомами і важким перебігом (наприклад, висока температура, виражений інтоксикаційний синдром, задишка). В першу чергу це стосується людей, що мають наступні обтяжуючі фактори:
- вік старше 60 років;
- хронічні захворювання (хвороби серцево-судинної системи, цукровий діабет, хвороби органів дихання, хронічні захворювання печінки і нирок, онкологічні захворювання, хвороби крові, аутоімунні хвороби);
- зловживання палінням;
- надмірна вага.
Якщо ви або ваші близькі захворіли на COVID-19 і належите до вищеперерахованих категорій, бажано обстежитися у перші дні хвороби. Якщо ж ви не маєте вказаних факторів ризику, але хворієте на COVID-19 і раптом відчуваєте погіршення (посилення лихоманки, кашлю, задуха, запаморочення) також рекомендовано якомога швидше пройти обстеження.
Нагадуємо, що Комплексний аналіз факторів ризику тяжкого перебігу COVID-19 - скорочений рекомендовано проходити всім хворим при легкому перебігу COVID-19 з метою своєчасного виявлення ускладнень. Комплексний аналіз факторів ризику тяжкого перебігу COVID-19 - розгорнутий показаний при перебігу легкої і середньої важкості людям з групи ризику.
Комплексне дослідження від ДІЛА допоможе вчасно отримати необхідну медичну допомогу у разі тяжкого перебігу COVID-19 та знизити ймовірність летального випадку за рахунок своєчасного виявлення:
- вираженої/прогресуючої лейкопенії, лімфоцитопенії (зниження лейкоцитів та лімфоцитів, що свідчить про вичерпання сил імунної системи), анемії та тромбоцитопенії (зменшення кількості тромбоцитів і розвиток кровоточивості);
- тромбоемболічних ускладнень ;
- розвитку гострої дихальної недостатності і сепсису;
- гострої ниркової недостатності;
- поліорганної недостатності - печінки, підшлункової залози, легень;
- тяжких уражень серця, включаючи інфаркт міокарда;
- порушення системи згортання крові;
- розвитку «цитокінового шторму»;
- розвитку сепсису і системної запальної реакції.
Використовуючи «Комплексне дослідження факторів ризику тяжкого перебігу COVID-19 (MAX)» від ДІЛА, ви можете бути впевненими, що пройшли максимально необхідний комплекс лабораторних досліджень і ваш лікар зможе оцінити тяжкість перебігу COVID-19, попередить розвиток ускладнень, призначить коректне лікування та вчасно відправить на госпіталізацію за потреби.