гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Визначення 11q23 (MLL) методом FISH

Повернутися

Діагностичний напрямок

Діагностика онкогематологічних захворювань

Загальна характеристика

    Перебудови за участю хромосомного району 11q23 ( хромосоми 11 ) зустрічаються як при ГНЛЛ, так і при ГЛЛ та деяких видах лімфом. Найбільше у дітей до 1 року - приблизно в 70% випадках гострих лейкозів, а також у дорослих після хіміотерапії. Найчастіше з 11q23 перебудовами діагностують М4 та М5 варіанти ГНЛЛ.

    Об'єктом перебудов в 11q23 є ген АLL1 (інші назви HRX, MLL, HTRX1). Продукт зміненого гена є фактором транскрипції, а перебудова гена викликає порушення функцій цього білку. Ідентифіковано не менше 12 генів, які формують в результаті транслокації з 11q23 химерні гени. В цілому при аномаліях прогноз несприятливий. 

    Флюоресцентна гібридизація in situ – це метод, заснований на здатності хромосомної ДНК зв’язуватись за певних умов з невеликими ДНК-послідовностями (зондами), комплементарними цій хромосомній ДНК. Якщо до зонда додати флуорисцуючу речовину, то можна аналізувати структуру ДНК за місцем розміщення зонда.

    Метод FISH можна використовувати не тільки для клітин, які діляться, але і для тих, що знаходяться в йнтерфазі. Крім того, метод дозволяє досліджувати десятки та сотні клітин.

Показання для призначення

Підтвердження та уточнення діагнозу. Визначення групи ризику, прогнозу та тактики лікування хворого на гострий лейкоз.

Маркер

Наявність транслокації 11q23 в пухлинних клітинах хворих на гострий лейкоз

Клінічна значущість

Визначення підтипу, варіанту, факторів ризику захворювання, що дозволяє обрати подальшу тактику ведення та тактику лікування, спрогнозувати перебіг захворювання.


Склад показників:

Визначення 11q23 (MLL) методом FISH

Метод: Молекулярно-цитогенетичний

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Примітки:Спеціальної підготовки не потрібно.

аспірат кісткового мозку

Примітки:Спеціальної підготовки не потрібно.

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Цільна ВК/Na-He (генні). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з содіум-гепаріном, 2-4 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: зберігати у холодильнику. Умови доставки: Температура від 2 до 8 градусів, 24 год.

аспірат кісткового мозку

Біоматеріал для дослідження: Аспірат кістк.мозку/Na-He. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з содіум-гепаріном, 2-4 мл. Умови доставки: Температура від 18 до 25 градусів, 24 год.

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому