гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Цитохімічне дослідження препаратів крові

Повернутися

Діагностичний напрямок

Діагностика онкогематологічних захворювань

Загальна характеристика

Цитохімічне дослідження використовується у поєднанні з цитологічним і дозволяє чітко встановити  приналежність клітин до певного паростка кровотворення та стадію їх дозрівання на підставі виявлення продуктів характерних ферментативних реакцій, заснованих на оцінці специфічного забарвлення різної інтенсивності та характеру розподілу гранул: негативна реакція (-), слабо позитивна (+), позитивна (++), різко позитивна реакція (+++). Позитивна реакція на мієлопероксидазу (МПО) свідчить про належність до мієлоїдного ряду (лімфобласти не містять МПО) – по мірі дозрівання клітин зростає інтенсивність забарвлення. Ліпіди – позитивні у клітинах мієлоїдного ряду (промієлоцитах, мієлоцитах, зрілих нейтрофілах, еозинофілах). PAS-реакція на глікоген: при мієлоїдних варіантах PAS-реакція слабо дифузна або негативна, при В-клітинному варіанті гострого лімфобластного лейкозу (ГЛЛ) PAS-реакція позитивна гранулярна, при Т-клітинному варіанті ГЛЛ – негативна. alfa-нафтилестераза (НЕ), що інгібується фторидом натрія – позитивна у монобластах, моноцитах.  

Показання для призначення

Підозра на наявність онкогематологічного захворювання. Підтвердження та уточнення діагнозу. 

Маркер

Цитохімічні маркери онкогематологічних захворювань 

Клінічна значущість

1. Для підтвердження діагнозу захворювання.  2. Для диференціальної діагностики захворювань. 3. Визначення типу, підтипу, варіанту, стадії, фактроів ризику захворювання, що дозволяє обрати подальшу тактику ведення та тактику лікування, спрогнозувати перебіг захворювання.       


Склад показників:

Цитохімічне дослідження препаратів крові

Метод: Мікроскопічний
Діапазон вимірювань: до 100

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

зразок тканини

Біоматеріал для дослідження: Препарат крові (скельце). Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Предметне скло без поля, 5-7 шт. ПреА обробка перед транспортуванням: для запобігання пошкоджень, скельця доставляються у пластиковому контейнері. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, час доставки не обмежений Коментар: обов'язкова наявність спецнаправлення.

Інтерпретація:

  • За наявності патологічних змін, зокрема за наявності пухлинних клітин проводиться їх опис. Висновки для цитохімічного дослідження складають згідно із класифікацією ВООЗ 2017 року.
Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому