Діагностичний напрямок
Інфекційне ураження організму
Загальна характеристика
Коронавірусна інфекція COVID-19 – це інфекційне захворювання, що викликається новим коронавірусом SARS-CoV-2, котрий раніше у людей не виявлявся. Вплив цього вірусу призводить до розвитку респіраторного грипоподібного захворювання з такими симптомами як кашель, лихоманка, в більш тяжких випадках розвивається пневмонія. Середній інкубаційний період при COVID-19 складає 6,5 днів, а його крайні межі- від 3 до 21 дня. Коронавірус SARS-CoV-2 є РНК-вмісним вірусом з характерною оболонкою з відростками у вигляді «корони». До основних структурних білків вірусу належать білок нуклеокапсиду та трансмембранний S(spike)-білок з рецепторзв’язуючим доменом (RBD), який зв’язується з рецепторами клітин людини ACE2, спричиняючи інфікування епітеліальних клітин слизової оболонки дихальних шляхів. Обидва білки є високоімуногенними антигенами для людини. В організмі інфікованої людини специфічні антитіла (IgM, IgG) проти віруса з’являються на 7-11-й дні від моменту контакту організму з вірусом. Anti-SARS-CoV-2 IgM антитіла можуть бути виявлені починаючи з 4 дня від перших симптомів хвороби. У пацієнтів з COVID-19 протягом першого тижня появи симптомів специфічні антитіла виявляються менш ніж у 40% пацієнтів. Рівні цих антитіл швидко збільшуються і до кінця другого тижня клінічних проявів виявляються практично у всіх. На 20 день від появи симптомів COVID-19 вірус специфічні IgG виявляються практично у 100% пацієнтів (крім осіб з імуносупресією). За деякими науковими даними відмічається чітка кореляція між тяжкістю хвороби та високим рівнем специфічних IgG в крові на другому тижні клінічних проявів.
Виявлення антитіл – до методів визначення сироваткових антитіл відносяться імунохроматографія з використанням колоїдного золота, твердофазний імуноферментний аналіз, іммунохемілюмінесценція та ін. Позитивний результат аналізу на антігенспеціфічний сироватковий титр класу IgM - або якщо титр специфічних антитіл класу IgG в фазі одужання в 4 рази вище в порівнянні з гострою фазою - можна використовувати в якості діагностичних критеріїв у пацієнтів з підозрою на COVID-19 і негативним результатом виявлення нуклеїнових кислот. Під час диспансерного спостереження IgM виявляється через 10 днів після появи симптомів, IgG - через 12. Вірусне навантаження поступово зменшується в міру збільшення рівня сироваткових антитіл.
Ознайомитись
с детальною інструкцією замовлення дослідження (ЗАМОВИТИ)
Показання для призначення
1. При наявності симптомів захворювання COVID-19.
2. Для диференціальної діагностики захворювань, схожих з перебігом коронавирусной інфекції COVID-19.
3. При наявності контактів з людьми, у яких лабораторно підтверджено COVID-19.
4. При плановій госпіталізації та/або операції.
5. Декретованим контингентам населення.
Маркер
IgM - серологічний маркер первинного контакту організму з SARS-CoV-2 і є показником гострого інфекційного процесу.
Клінічна значущість
IgM - показник гострого процесу при інфікуванні SARS-CoV-2.
Склад показників:
Коронавірус (SARS-CoV-2) COVID-19, антитіла IgМ до S білка, напівкількісний
Діапазон вимірювань: від 0.01
Одиниця виміру: Індекс
Референтні значення:
Правила підготовки пацієнта
венозна кров
Правила доставки біоматеріалів
венозна кров
Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.
Інтерференція:
Якщо не менше ніж за два тижні перед дослідженням приймалися імуностимулюючі препарати. Можливі інтерференції до різних ендогенних та екзогенних аналітів: Bilirubin, Triglycerides, Hemoglobin, Rheumatoid Factor, Anti-Mitochondrial, HAMA, Total IgG, Total IgM, Interferon alpha, Ribavirin, Oseltamivir, Levofloxacin, Azithromycin, Ceftriaxone sodium, Meropenem, Tobramycin, Diphenhydramine Hydrochloride, Oxymetazoline, Sodium chloride, Beclomethasone, Dexamethasone, Triamcinolone acetonide, Budesonide, Mometasone, Fluticasone propionate.
Якщо не менше ніж за два тижні перед дослідженням приймалися імуносупресивні препарати. Можливі інтерференції до різних ендогенних та екзогенних аналітів: Bilirubin, Triglycerides, Hemoglobin, Rheumatoid Factor, Anti-Mitochondrial, HAMA, Total IgG, Total IgM, Interferon alpha, Ribavirin, Oseltamivir, Levofloxacin, Azithromycin, Ceftriaxone sodium, Meropenem, Tobramycin, Diphenhydramine Hydrochloride, Oxymetazoline, Sodium chloride, Beclomethasone, Dexamethasone, Triamcinolone acetonide, Budesonide, Mometasone, Fluticasone propionate.
Інтерпретація:
> 1,0 позитивний - вказує на наявність антитіл класу М: 1) Вірогідний перебіг
коронавірусної хвороби зараз в гострій фазі.< 1,0 негативний - не виявлені антитіла класу М, що може бути: 1) На ранніх строках (до завершення першого тижня) інфікування вірусом SARS-CoV-2; 2) Організм не зустрічався зі збудником коронавірусної хвороби; 3) Особливості імунної
відповіді людини, що призводить до відстроченого утворення антитіл, або їх
відсутності (особи з імуносупресією).