гаряча лінія для пацієнтів
icon
0 800 217 887
7:00 - 20:00
Консультація лікаря для пацієнтів
icon
0 800 219 696
7:00 - 20:00
гаряча лінія для лікарів
icon
0 800 752 180
7:00 - 20:00
Багатоканальний телефон для мешканців міста Київ

Коронавірус (SARS-CoV-2), COVID-19, антитіла IgМ до S-білка, напівкількісний

Повернутися

Діагностичний напрямок

Інфекційне ураження організму

Загальна характеристика

Коронавірусна інфекція COVID-19 – це інфекційне захворювання, що викликається новим коронавірусом SARS-CoV-2, котрий раніше у людей не виявлявся. Вплив цього вірусу призводить до розвитку респіраторного грипоподібного захворювання з такими симптомами як кашель, лихоманка, в більш тяжких випадках розвивається пневмонія. Середній інкубаційний період при COVID-19 складає 6,5 днів, а його крайні межі- від 3 до 21 дня. Коронавірус SARS-CoV-2 є РНК-вмісним вірусом з характерною оболонкою з відростками у вигляді «корони». До основних структурних білків вірусу належать білок нуклеокапсиду та трансмембранний S(spike)-білок з рецепторзв’язуючим доменом (RBD), який зв’язується з рецепторами клітин людини ACE2, спричиняючи інфікування епітеліальних клітин слизової оболонки дихальних шляхів. Обидва білки є високоімуногенними антигенами для людини. В організмі інфікованої людини специфічні антитіла (IgM, IgG) проти віруса з’являються на 7-11-й дні від моменту контакту організму з вірусом. Anti-SARS-CoV-2 IgM антитіла можуть бути виявлені починаючи з 4 дня від перших симптомів хвороби. У пацієнтів з COVID-19 протягом першого тижня появи симптомів специфічні антитіла виявляються менш ніж у 40% пацієнтів. Рівні цих антитіл швидко збільшуються і до кінця другого тижня клінічних проявів виявляються практично у всіх. На 20 день від появи симптомів COVID-19 вірус специфічні IgG виявляються практично у 100% пацієнтів (крім осіб з імуносупресією). За деякими науковими даними відмічається чітка кореляція між тяжкістю хвороби та високим рівнем специфічних IgG в крові на другому тижні клінічних проявів.
Виявлення антитіл – до методів визначення сироваткових антитіл відносяться імунохроматографія з використанням колоїдного золота, твердофазний імуноферментний аналіз, іммунохемілюмінесценція та ін. Позитивний результат аналізу на антігенспеціфічний сироватковий титр класу IgM - або якщо титр специфічних антитіл класу IgG в фазі одужання в 4 рази вище в порівнянні з гострою фазою - можна використовувати в якості діагностичних критеріїв у пацієнтів з підозрою на COVID-19 і негативним результатом виявлення нуклеїнових кислот. Під час диспансерного спостереження IgM виявляється через 10 днів після появи симптомів, IgG - через 12. Вірусне навантаження поступово зменшується в міру збільшення рівня сироваткових антитіл. 

Ознайомитись
с детальною інструкцією замовлення дослідження (ЗАМОВИТИ)
 

Показання для призначення

1. При наявності симптомів захворювання COVID-19.
2. Для диференціальної діагностики захворювань, схожих з перебігом коронавирусной інфекції COVID-19.
3. При наявності контактів з людьми, у яких лабораторно підтверджено COVID-19.
4. При плановій госпіталізації та/або операції.
5. Декретованим контингентам населення. 

Маркер

IgM - серологічний маркер первинного контакту організму з SARS-CoV-2 і є показником гострого інфекційного процесу. 

Клінічна значущість

IgM - показник гострого процесу при інфікуванні SARS-CoV-2. 


Склад показників:

Коронавірус (SARS-CoV-2) COVID-19, антитіла IgМ до S білка, напівкількісний

Метод: Імунохемілюмінісцентний на мікрочастинках
Діапазон вимірювань: від 0.01
Одиниця виміру: Індекс

Референтні значення:

Вік
Ч
Ж
Коментарі
0 - 130Р
< 0,9
< 0,9 негативний
0,9-1,1 сумнівний
>1,1 позитивний

Правила підготовки пацієнта

венозна кров

Умови підготовки (якщо інше не визначено лікарем):За 4 години Витримати голодування, виключити жирну їжу. Можна пити воду. Для дітей до 1 року - бажано дотриматись максимально можливого проміжку між годуваннями, або безпосередньо перед наступним годуванням.Примітки:Обов'язково повідомити, якщо не менше чим за два тижні перед дослідженням приймалися імуносупресуючі та імуностимулюючі препарати (аміксин, тілорон та ін.)

Правила доставки біоматеріалів до лабораторії

венозна кров

Біоматеріал для дослідження: Сироватка ВК. Тип пробірки, об’єм БМ в пробірці: Вакутейнер з розподільним гелем, 3,5 мл. ПреА обробка перед транспортуванням: центрифугувати пробірку. Умови доставки: Температура від 2 до 25 градусів, 24 год.

Інтерференція:

 • Якщо не менше ніж за два тижні перед дослідженням приймалися імуностимулюючі препарати. Можливі інтерференції до різних ендогенних та екзогенних аналітів: Bilirubin, Triglycerides, Hemoglobin, Rheumatoid Factor, Anti-Mitochondrial, HAMA, Total IgG, Total IgM, Interferon alpha, Ribavirin, Oseltamivir, Levofloxacin, Azithromycin, Ceftriaxone sodium, Meropenem, Tobramycin, Diphenhydramine Hydrochloride, Oxymetazoline, Sodium chloride, Beclomethasone, Dexamethasone, Triamcinolone acetonide, Budesonide, Mometasone, Fluticasone propionate. 

 • Якщо не менше ніж за два тижні перед дослідженням приймалися імуносупресивні препарати. Можливі інтерференції до різних ендогенних та екзогенних аналітів: Bilirubin, Triglycerides, Hemoglobin, Rheumatoid Factor, Anti-Mitochondrial, HAMA, Total IgG, Total IgM, Interferon alpha, Ribavirin, Oseltamivir, Levofloxacin, Azithromycin, Ceftriaxone sodium, Meropenem, Tobramycin, Diphenhydramine Hydrochloride, Oxymetazoline, Sodium chloride, Beclomethasone, Dexamethasone, Triamcinolone acetonide, Budesonide, Mometasone, Fluticasone propionate. 

Інтерпретація:

 • > 1,0 позитивний - вказує на наявність антитіл класу М: 1) Вірогідний перебіг
  коронавірусної хвороби зараз в гострій фазі
  . 

 • < 1,0 негативний - не виявлені антитіла класу М, що може бути: 1) На ранніх строках (до завершення першого тижня) інфікування вірусом SARS-CoV-2; 2) Організм не зустрічався зі збудником коронавірусної хвороби; 3) Особливості імунної
  відповіді людини, що призводить до відстроченого утворення антитіл, або їх
  відсутності (особи з імуносупресією).
   

Завантажте наші додатки
для iOS та Android
Замовте виклик медсестри додому